Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrokat ajánlotok drop...

Milyen húrokat ajánlotok drop A hangoldásra,7 húros gitárra?

Figyelt kérdés
tudom hogy ez szubjektív, kinek mi kényelmes, de most az átlagos véleményre vagyok kíváncsi, hogy melyik az amit a legtöbben ajánlanak...mondhattok teljes húrkészletet is, ha 8húrosból az első 7 húrt használjátok, az is jöhet, és ha esetleg nem létezik olyan készlet, szóval különálló húrokból kell összpakolni, azt is bátran mondjátok, lényeg hogy minél kényelmesebb legyen. most 11-64est használok, és egy kicsit vastagnak találom, és nem tudom, hogy ,elyik lenne pont az ideális (11-58at már próbáltam, bár már nem emlékszem pontosan hogy milyen érzetű, de szerintem kicsit vékony volt.) láttam a dunlop heavy core készletét, ami ugyanúgy 11-48as a 6. húrig, de a 6. 60as. szerintetek ez megfelelő lenne a leírtak alapján, vagy válasszak inkább különálló húrokból még eggyel vastagabbat? minden javaslatra /tapasztalatra vevő vagyok, csak írjatok minél többet! köszi! :)

2014. szept. 4. 23:14
 1/1 anonim válasza:
Megjegyzem én még soha nem játszottam Drop A-ban sem 7 húros gitáron, viszont a 6 húros gitárom Drop B-re szoktam hangolni és 11-54 húrokat vettem először rá és eléggé vékonynak tűnnek, szóval legalább kell 13-60. Dunlop Heavy Core 7húrból kiveszem a legvékonyabbat. Viszont ebből következtetve ha Drop B-re 58-60 kell a kellő feszességhez és "erőhöz" hogy azért tisztességesen szóljon, mondjuk legalább 64-68 ajánlanák, viszont ez függ a gitárod menzúrájától is és, hogy mennyire szereted a húrok feszességét, milyen zenéket játszol, stb...Végezetül ha a te helyedben lennék én biztos vennék 68as húrt a legmélyebb A-ra, remélem segitettem.
2015. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!