Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet egyszerre pengetn...

Hogyan lehet egyszerre pengetni és "dobolni"?

Figyelt kérdés

Már évek óta gitározok, nagyon sok minden megy (soha nem jártam tanárhoz, magamtól tanultam), de erre valahogy nem tudtam magamtól rájönni. Nem tudom mit is csináljak a kezeimmel. Mondjuk ha 1 ujjal a basszushangot pengetem, marad 4 a többi húrra. Ezekből egyikkel üssem a ritmust a húrok alatt? Hogy lehet egyszerre csinálni ezt? Van valami anyag neten, ami leírja hogy mi a lényeg? Esetleg valaki tudna pár dolgot írni erről?

Ne írjátok, hogy menjek tanárhoz. Tudom, ez lenne a legjobb, de sajnos nincs időm rá.


2014. szept. 5. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is pont erre keresem a választ. Elkezdtem 2 számot tanulni, mindkettőhöz kell ez a "dobolás"+ húrpengetés, de nem tudok rájönni, hogy hogyan. Videókban láttam, hogy valahogy a húrt üti le, tab-on X-el jelzi hogy miket kell leütni, de nem tudom, hogy ezt egyszerre hogyan. Remélem jön rá válasz:)
2014. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az X-el jelölt hangokat úgy kell, hogy azt a húrt éppen hogy megérinted, de nem fogod le. Ezt a húrt lehet egyszerre pengetni a többi lefogott hanggal.

Én nem erre gondoltam, hanem arra, amikor a gitár testén dobolunk miközben játszunk egy dallamot. Nekem az nem megy.

2014. szept. 6. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!