Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tapasztalt zenések: Ez most...

Tapasztalt zenések: Ez most pontosan milyen műfaj? (Drumstep de mégse? )

Figyelt kérdés

Kipróbáltam néhány új dolgot FL Studio-ban, és összedobtam egy ilyet, amivel végre valahára meg vagyok elégedve annyira hogy fel is tegyem.


[link]


175 BPM sebességen van, és Drumstep szerű half-time beat van alatta, de nekem legalábbis messze nem hangzik Drumstep-nek, és ezek mellett, D&B szerű rész nem is lesz benne, mert egyszerűen nem illik ez mellé.


Tehát ugye teljesen elvesztettem a fonalat, így abban reménykedek, hogy valaki aki ezt jobban tudja - segít abban, hogy kiderüljön pontosan melyik műfajhoz tartozik.

Előre is köszi!


(UI: Gyenge gépen dolgozok perpillanat, és ha sokat sidechain-elek akkor a processzor morcos lesz, szóval azzal majd szívok később, hogy ha a végére érek)



2014. szept. 6. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz az összhangzása, viszont kicsit gyúrnod kéne a masterelésre! Nekem inkább egy electro/glitch-hop/funkstep-nek tűnik. Sok zenét nem lehet egyébként behatárolni stílus ügyileg.


Egy-két tanács, amik jól jöhetnek, ha megfogadod:

-Masterelés nagyon fontos lenne, mert szanaszét recseg az egész :D

-Kicsit variáld benne a dallamot, hogy ne legyen egyhangú

-Adj hozzá még néhány VST-t, hogy ne ugyanazon a preseten menjen végig a drop


Ha lenne valami kérdésed, vagy segítséget kérnél, nyugodtan írj. Rajtad látni, hogy viszonylag "értesz" is hozzá, nem úgy mint a kezdők többségén!

16/F

2014. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű választ! :)


Ma este leültem, hogy kicsit rendbe pakoljam az egészet, mert egyre észrevehetőbbé vált a recsegés.

Effector->Distortion-t használtam a dropnak eredetileg, de most már sikerült azt is elsimítani úgy hogy jól is hangozzon!


Most viszont a beat lett túl erős, de az meg lesz oldva úgy, hogy szedek le néhány drum kit-et, és azokat is szépen elkülönítem, hogy ne folyjon össze az egész.


Jövő héten megjön az új gép, ami olyan 8-12x erősebb a mostaninál, akkor pedig nekiállok szedni a pluginokat ezerrel :D

2014. szept. 7. 07:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már pluginek, ajánlom figyelmedbe:

-NI Massive

-NI Razor

Drum kiteknek legjobbak a Vengeance packok...VED, VEC, VEH satöbbi.

Mastereléshez egy igen egyszerű plugin pedig az iZotope-Ozone 5. Kicsit értened kell a zene elméleti részéhez is, hogy tökéletesen tudd használni, de megéri.


Egyébként a masterelést hagyd a legvégére! Mikor nekiállnál a masterelésnek, előbb menj ki a szabadba, hallgass halk(!) zenét egy fél óráig és csak utána kezdj hozzá. Ez fontos, mert a füled megszokja azt a zenét, amit eddig is hallgattál és nem fogja különösebben érzékelni a különbséget.

2014. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!