Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a fő különbség a klasszikus...

Mi a fő különbség a klasszikus és akusztikus gitár közt?

Figyelt kérdés
Gitározni szeretnék tanulni, és nem tudom melyik jobb (és miben jobb).

2014. szept. 8. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Már százszor kérdezték ezt, miért nem nézed meg a válaszokat?

2. Mind a kettő akusztikus gitár, mivel akusztikusan erősíti a húrok rezgését. Csak hibásan a fémhúros gitárt nevezik a hozzá nem értők akusztikusnak...

3. Nincs olyan, hogy "melyik jobb".

Más.

4. Amit te akusztikusnak nevezel, az többnyire nagyobb, vékonyabb a nyaka, a fogólap enyhén domború (nem mindig), fémhúrokat használ és fényesebb, erősebb a hangja.

A klasszikus gitár általában kisebb, nejlonhúrokat használ és a nyaka szélesebb, a fogólap sík, a hangja lágyabb.

2014. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg sokszor kérdezték már pont ugyan ezt... Én is, és Aktív Gitár is már sokszor választunk ilyen kérdésre. Olvass utána, egyszerűbb és gyorsabb is lett volna mint egy kérdést kiírni és várni a válaszra.
2014. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként meg attól függ, milyen zenét szeretnél játszani. Ha mondjuk inkább klasszikus vagy latin jellegűt, akkor a nejlonhúros klasszikus gitár ajánlott, ha meg rock-pop-folk-stb. könnyűzenét, akkor a fémhúros.

Klasszikusnak valamivel puhábbak a húrjai, a fémhúroshoz talán kicsit nehezebb hozzászokni, mire megkeményedik az ujjad végén a bőr és nem fog fájni.

2014. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Klasszikusnak valamivel puhábbak a húrjai, a fémhúroshoz talán kicsit nehezebb hozzászokni, mire megkeményedik az ujjad végén a bőr és nem fog fájni." ... de ez nem lehet szempont választásnál, ne legyünk már puhap*csök :D


(tudom, hogy nem ezért írtad, de van aki képes csak emiatt nylon húrosat venni, miközben a fém húros sokkal jobban tetszik neki.)

2014. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, abban igazad van, meg kellett volna néznem a korábbi kérdéseket.

Azért tettem fel a kérdést, mert nem értek hozzá.Szerintem itt többnyire azért kérdeznek.

Azért köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 13. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésemben ez az oldal nem azért van, hogy mindenki azonnal feltegye azt a kérdést, ami eszébe jut.

Szerintem értelmes ember először utánanéz saját maga, hogy van-e rá válasz, utána ha kimerített minden lehetőséget arra, hogy saját maga megtalálja, akkor jön ide.

Úgy látom mostanában az emberek kezdenek leszokni az önálló gondolkodásról és problémamegoldásról és a legalapvetőbb internetes kereséseket sem képesek elvégezni.

2014. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!