Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki ajánlana zeneművet 2...

Cristo kérdése:

Valaki ajánlana zeneművet 2 klarinétra és zongorára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kamaradarabokban nem vagyok otthon, és sajna csak szonátákat találok, de azok csak 1 klarinétra vannak írva. :/ Nagyon szuper lenne, ha valaki tudna ajánlani valamit, csak annyi a kikötésem, hogy klasszikus zenénél maradjunk (tehát nekem sajna nem jók a ragtime-ok, blues, pop, stb...). A műfaja lehet akármi: kamaraszonáta, vagy akár kettős verseny is. Csak ne legyen benne más hangszer.

(Tudom, a versenyek zenekarra és szólóhangszer(ek)re vannak írva, de a zenekari átiratot gyakran zongorába átírják.)


Előre is köszi mindenki, akik tud.

Ja, és lehetőleg viszonylag szép legyen. (Ez relatív, de ne legyen ilyen kamu mű, vagy XX. századi (csak ha jó)) ;)



2014. szept. 21. 11:47
 1/2 anonim válasza:
Mendelssohn Klarinét Duó, valamelyik nap néztem a youtube-on és itt a pontos címét is megtalálod ha beütöd a keresőbe Azt hiszem kimeríti a szép jelzőt és annak ellenére hogy előadói szemszögből nem különösebben technikás, kifejezetten karakteres kompozíció.
2014. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2014. szept. 22. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!