Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet egyszerüen...

Hogyan lehet egyszerüen megtanulni gitárral kottáról játszani?

Figyelt kérdés

2014. szept. 28. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben úgy lehet, ha először bemagolod, hogy az üresen lefogott húrokat hol jelöli, utána meg már csak lényegében ahhoz kell "hozzáadni" x hangot/félhangot. De persze így sem annyira egyszerű, rengeteget kell gyakorolni...
2014. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet gyerekesnek tűnik, de leírom,hogy nekem hogyan sikerült:

Egy papírra le van rajzolva a gitárnyak, tehát 6 vonal és a bundok. A vonalakra ráírtam a hangokat. Persze nem minden egyes bundra, csak az egész hangokat jelöltem.

Egy másik papíron le van rajzolva az 5 vonalas kotta, mindegyik vonalon, a pótvonalakat is beleértve ráírtam a hangokat. Bekerteztem pirossal azokat, amik "üres" húrok, tehát E6, A, D, G, H, E1. Eleinte a dal kottájában a hangjegyek alá halványan ceruzával odaírtam, hogy milyen hang, mert gyorsan ránézésre így sem sikerült megállapítani. Kicsit macerásnak tűnik, de én sokkal jobban szeretek kottából tanulni, mint tabulatúrából, mert sokkal több információt ad. Ha egyszer kisakkozod kottából a hangokat és már fejből is megy a dallam, utána már nem kell részletesen figyelned a kottát, elég a ritmikát, szüneteket, vagy azt ami neked a gyengéd. Ezen kívül ott van az ütemek felett az akkord. Az kíséret, én úgy szoktam, hogy külön felveszem a kíséretet és rájátszom a dallamot. Persze profiknál már megy úgy fingerstyle-ban, hogy egy személyben szinte egyben hallik a kíséret a dallammal, de egyelőre bővel elég, ha a kettőt külön tudod kezelni, vagy rájátszani egyiket a másikra.

2014. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!