Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hasonló metál együttese...

Milyen hasonló metál együtteseket ajánlanátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amiket imádok: Opeth, maudlin of the Well, Persefone, Pink Floyd (tudom, ez rock, de attól még imádom :))

Amiket még hallgatok: Agalloch, Katatonia, The Gathering, Tool, Death, Cynic, Amorphis

Meg még persze egy csomó más, de talán ezeket hallgatom leginkább. Milyen zenéket ajánlanátok, ismertek valami hasonlót? Nagyon nehezen találok olyan zenét, ami tényleg tetszik.



2014. okt. 3. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

nahát, maudlin of the Well... :)


1-2 bandát nem ismerek az általad felsoroltak közül, de szerintem ezek bejönnének:


Green Carnation

Noumena

Paradise Lost

Manes

Porcupine Tree

Sólstafir https://www.youtube.com/watch?v=XmGdSOhBx8E


+pár magyar: Gire, Thy Catafalque, Watch My Dying


továbbá Anneke van Giersbergen (ugye a Gathering énekesnője)

Devin Townsend akármelyik projectje


Van egy finn kiadó, a Blood Music, akik pont ilyen érdekes metál zenéket adnak ki bakeliten, a maudlin-ra is így találtam rá, de van még egy rakás banda, nézz utánuk!

2014. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, belehallgattam néhányba és tetszenek, elleszek egy ideig ezekkel :) Mondjuk párat ismertem.

Még jöhetnek a válaszok!

2014. okt. 4. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Láthatóan a progresszív vonal az, ami a legközelebb áll hozzád. Amit mindenképpen ajánlok, az a The Mars Volta [link] az East of the Wall [link] és a Meshuggah (amit lehet, hogy baromira unni fogsz a rengeteg mélyre hangolt riff miatt, de egy próbát megér, mert lehet, hogy imádni fogod, afféle megosztó banda) [link]
2015. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, az előző beírásra reflektálva:

Meshuggah-tól neked a Koloss album fog tetszeni (de ez is , tehát az ObZen is talán), nekem viszont inkább a Chaosphere album, mert az matekosabb (math-metal).


Te alapvetően a PSZICHEDELIKUS zenékhez vonzódsz ,ezek szerint,

és NEM kifejezetten a prg-hoz, mint azt korábban írták. Bár a psy lehet , adott esetben, egyúttal prog is, de neked főleg a psy , trippes hangzás domborodik ki a felsorolt zenekaraid szerint.


Metal-ban ilyen k stílusokra keress, pl az (angol) wikipedia-ban:


doom-metal

sludge-metal

atmospheric (ilyen -olyan) metal

...de talán leginkább a POST-METAL.


Ezek trippesek, pszichedelikusak, vagy olyan jelleget is használó metal stílusok. Mellékesen prog-metal zenekarokra is kereshetsz.

2015. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok, a kedvenc post-mteal zenekaraim közül:

PELICAN, Isis, Neurosis, Cult of Luna.

A Pelican talán a legnagyszerűbb ilyen, amit hallottam, valaha, legalábbis kb 2009-ig. Azóta volt egy (két?) nagylemezük, amit csak középszerűnek találtam, de nem emlékszem biztosra, melyik volt az. Szóval régebbi Pelican-t hallgass először, javaslom. :)

2015. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bring Me The Horizon! Csak ajánlani tudom! Az első albumuk brutális...
2022. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!