Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » GROWL, GRUNT, FRY SCREAM, PIG...

GROWL, GRUNT, FRY SCREAM, PIG SQUEAL. Hangképzési módszerek. Van magyar nevük? Hogyan tanuljam meg? Link+info lent.

Figyelt kérdés

magyar nyelvű videó, vagy esetleg valaki személyesen, aki tud ilyet?


többek között ezekre gondolok:


http://www.youtube.com/watch?v=c55ybIOGEeU&feature=related


köszi szépen

17/L


2010. jan. 22. 21:09
 1/9 Thurston ***** válasza:
100%
Magyar nyelvű videót nem tudok, de én mindegyikben eléggé otthon vagyok, tehát kérdezhetsz amit szeretnél.
2010. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nincs esetleg saját videód? :D csak mert angol leírásokat egy csomót találtam de csak nagyjából értem. Na meg leírás alapján nem nagyon akarom csinálni, nehogy rosszul csináljam aztán elcsesszek valamit magamban..:) a zenesuliba meg nem nagyon oktatnak ilyet x) vagy ha tudsz vmi jobb megoldást, kérlek írj rám privátba :)


nagyonnagyon köszii :P


amugy azt hittem erre a kérdésemre nem jön majd válasz :D

2010. jan. 25. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
én a Fry scream-re lennék a legkíváncsibb ,hogy azt hogy kell =) szóval segítsen nekem is valaki xD
2010. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Thurston ***** válasza:
100%

Igazából nincs konkrét technikája egyinek sem. Az alapja, amit el lehet magyarázni, az az, hogy gyomroból fújd mindig a levegőt, has- és rekeszizmot használva. Amúgy meg közhely, de ténylegn eked kell kitalálni, hogy hogyan jó. Nem cseszhetsz el semmit, csak akkor, ha fáj. Eleinte biztos, hogy fájni fog, de ahogy gyakorolsz, egyre könnyebben fog menni. Nem olyan dolog, ami egyik napról a másikra fogm enni, de ha mondjuk napi egy-két órát gykaorolsz, akkor már két hét után simán érezni fogod a haladást. A hangerő kezdetben szintén elég silány lesz, az majd megintcsak az idő előrehaladtával válik egyre durvábbá. A death growl nekem már olyna hangosan megy, mintha simán üvöltenék egyet, de közel két éve foglalkozom vele és rendszeresen használom.


Magában szintem indegyik szarul hangzik, ezért érdemes úgy gyakorolni, hogy zenére gyakorlod. Fry screamhez a legutóbbi két Ensiferum albumot ajánlom, vagy akármilyen metalcore-t, death growlhoz meg Opethet.


Fontos továbbá az is, hogy mindig legyen valami innivlaó a közeledben. Víz a legjobb, méghozzá a langyos víz. És azt sem árt tudni, hogyha meg tudsz csinálni egy hangot úgy, hogy fáj tőel a torkod, akkor meg tudod csinálni úgy is, hogy ne fájjon. Csak meg kell találni a hangképzés helyes útját.

2010. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Thurston ***** válasza:
100%
Ja, a pig squeelről még annyit, hogy lehet befele és kifele légzéssel is csinálni. Befelelégzéssel teljesen élethű malachangot lehet csinálni, kifelelégzéssel meg jobban hazsnálható zenében, ez egyébként a fry scream tehcnika egyik alfaja. Artikulációval lehet mélyíteni a hangot. (Befelelégzésnél ugyanazt csinálod, mint fry scream közben, csak fordítva.)
2010. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egyszerűen imádlak titeket! :D ennyi válasz!! áááá álmodni sem mertem... (húnemvagyoknormális xD) :D
2010. jan. 26. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy a fry scream az mennyire hangos? Mert én évek óta csinálom de körülbelül normális beszédhangnál sosem hangosabb. A többi az perfektül megy, de ennél a hangerő az problémás :)
2010. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikael Åkerfeldt egyébként szerintem a Grunt teknikát használja nem a Growl-t csak magasabban mint általában szokták, mindenesetre kurv@jól csinálja :D
2011. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt én is megakarom tanulni, mármint a growlt a fry scrreamot meg a hörgést de amikor megpróbálmo őket ilyen nyűszítés szerű hang jön ki .D:D:D:D
2012. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!