Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha van egy dal, amit szeretek,...

Ha van egy dal, amit szeretek, megvettem iTunes-on a karaoke változatát és megtanultam, begyakoroltam, akkor a zenei alappal (a karaoke verzió) elmehetek egy hangstúdióba és ott csinálhatok egy olyan stúdiófelvételt, amin én éneklem azt a dalt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha már megvan a zenei alap, meg tudom a dalt, akkor utána már ennyire egyszerű, hogy kifizetek pár órát a stúdióban (pár 10ezer forint) és felvehetem az alapra, és megkapom a stúdiófelvételemet?

2014. okt. 13. 15:38
 1/2 djsample válasza:

Nos. Ha minden rendben van az alappal. (tömörítetlen wav, jól szól, nincs benne keverési-zenei hiba...stb.)

Akkor minden további nélkül felénekelheted.

Viszont ha gáz az alap (128 kbit/sec mp3 de abból is a leggázabb tömörítés, tele van zenei, keverési, és egyéb hibával)

akkor én hozzá se kezdenék, illetve javasolnám hogy szerezz be egy jobb minőségű verziót a zenédből, vagy készíttesd el. Legalább ennyi technikai és minőségi paramétert kell figyelembe venni minden énekesnek.

Persze volt már hogy jobb 320kbit/sec mp3-ra rögzítettünk éneket. De az nem ment kiadásra. :)

2014. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért iTunes-on vásárolt MP4 a legjobb minőség, ami elérhető :D Azt csak átkovertálom WAV-ra ha kell.
2014. okt. 14. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!