Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség egy looper és...

Mi a különbség egy looper és egy True Bypass Looper pedál között?

Figyelt kérdés
Melyik mire való?

#gitár #Looper #True Bypass Looper
2014. okt. 17. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Funkcióját tekintve semmi, ugyanarra való, ugyanazt csinálja.

A True Bypass azt jelenti, hogy ha éppen nem használod de be van kötve, a jel nem megy át az áramkörön, hanem fizikailag "megkerüli" azt. Ilyenkor kikapcsolt állapotban (táp nélkül) is gyakorlatilag átvezeti a jelet, mintha ott se lenne.

Ha nem True Bypass, akkor olyankor is átmegy az áramkörön, mikor a looper nincs aktiválva, ami elvileg változtathat valamennyit a hangminőségen, ráadásul, ha nincs éppen bekapcsolva a tápegysége vagy lemerült az elem, akkor nem lesz kimenet, tehát blokkolja a jelet.

2014. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már világos! :)
2014. okt. 18. 06:37
 3/8 anonim ***** válasza:

A választ egy minimális dologban kijavítva. VAN olyan, hogy NEM true bypass pedálokban, táp nélkül kikapcsolt állapotban átmegy a jel ugyanúgy.

Az eletronikán áthalad természetesen, de olyan úton/alkatrészeken, hogy nem kell tápnak bekötve lennie, hogy átmenjen rajta a tiszta jel.:)

2014. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, lehetséges, én még nem találkoztam vele, konkrétan nekem is egy nem-True Bypass looperem van és az halott, ha nincs tápon. :)
2014. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként teljesen félreértettétek a kérdést, mert szerintem a Looper és True Bypass Looper két totálisan különböző eszköz.

A Looper arra való, hogy saját magad által felvett rövid szólamokat ismételve visszajátssza.

A True Bypass Looper pedig arra való, hogy a nem TBP pedálokat ki lehessen venni vele a jelútból, hogy ha nincs rá szükség.

2014. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, ezen én is agyaltam közben :P És tényleg valószínű, vagy a kérdező vagy a válaszolók nem tudjuk miről lenne szó pontosan. Illetve hogy mire érti a kérdező, és mi mire AKARUNK válaszolni! :P

Valóban ezen a 2 néven nevezik nálunk ezt a 2 dolgot! :)

2014. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazatok van, ezt most én is benéztem.

Szégyen, de nem ismertem ezt a pedált, és mivel kapásból a saját looperem ugrott be, nem is néztem utána, hogy létezik ilyen néven egy másik pedál, ami teljesen másra való.


Tehát a True Bypass Looper arra való, hogy nem True-bypass pedálokat ehhez csatlakoztatva azokat True-bypass módban lehessen kikapcsolni.

Na, én is tanultam valamit megint, köszönet a javításért!

2014. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"VAN olyan, hogy NEM true bypass pedálokban, táp nélkül kikapcsolt állapotban átmegy a jel ugyanúgy. "


Tudsz ilyet megnevezni? ÉRdekelne a kapcsolástechnikája, mivel a nem TBP elve az, hogy egy FET-en keresztül hajtod a jelet, ami nyilván nem fog táp nélkül menni... De ha van ilyen arra ránézek.

2014. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!