Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lett a rockzenével, ki...

Mi lett a rockzenével, ki irtotta ki a magyar hullámhosszakról? Sem rock-adó, se metál, se punk, se progresszív, se dzsessz, vagy más irányzatok. Csak a kereskedelmi adók csöpögtetik százféleképpen ugyanazt a gennyet.

Figyelt kérdés
Valami rádiókra vonatkozó törvényi szabályozás van mögötte, hogy az érték lesüllyed és csak a szemét csillog a felszínen ?

2014. okt. 25. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos erre nincs igény, amúgy is elkapcsolási faktor a rádió, TVn. csak az kerül be oda, ami vhogy felkapott/mainstream lett.
2014. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mi, de valami történt, 10 éve még Kiss-t is hallottam a rádióban, de manapság már hasonló sincs.
2014. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bethdarkness666 ***** válasza:

Jó a felvetés, az észrevétel.

Törvényi szabályozás nincs, legalábbis leírt. Sajnos egy szabadon formálható tömeg kell a hatalomnak, és ahhoz nem passzol az igazságról szóló szöveg, a rendes zene. Ezért nem fér bele a rádióba amiket írtál. De jobb is így, mert így legalább nem csak azért hallgatják, mert az van csak, hanem, mert azt akarják.

2014. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ket mondatom van hozzad :

1-A Rock orok es halhatatlan !

2-Manapsag nem divat,ilyen egyszeru :)

2014. nov. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dzsessz adó van: a Jazzy, bár ott is inkább a populárisabb jazz megy.


Amúgy én sem értem, hogy miért ilyenek a rádiók. Mert sokaknak a könnyen emészthető zenékre van szükség (jó, abba a sokakba én is beletartozom, de azért nincs szükségem arra, hogy ezer helyről kapjam ugyanazt). Úgy általánosságban sok ember ilyen: ami már eltér a megszokottól, amin egy kicsit is gondolkozni kell, az nekik már "magas" meg "túl elvont" stb. Zenére ez főleg igaz. Ugye a pop/rap/hasonló népszerű műfajokat azért szeretik, mert nem kell rajta gondolkozni, fülbemászó, lehet rá táncolni, ilyenek. A rockon/metalon/dzsesszen stb. meg kell erőltetni az agyacskát, hogy ne csak "csörömpölésnek"/"dobpüfölésnek"/"összevissza zenének" hallja az ember. De viszont sokan nem gondolkoznak, és nem is akarnak kimozdulni a komfortzónájukból, ezért nem szeretik ezeket a műfajokat. Sajnos ez a helyzet.


Volt ugye a Rock Rádió, 2016-tól 2019-ig, de megszűnt, helyette a Sláger FM van, ami a Rock FM 2019-es megszűnésével országos rádióadó lett. Félre ne értsétek, szeretem a Slágert is, de azért kár, hogy nincs azóta olyan rádió, amelyen rockot játszanak.


Van viszont egy olyan adó, hogy Tilos Rádió. Ott semmi popzene nincs, csak a különlegesebb műfajok. Ajánlom szeretettel.

2020. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!