Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitáron hogy kell...

Klasszikus gitáron hogy kell beállítani a húrmagasságot, oktávot?

Figyelt kérdés
Igazából a nyakon szeretnék állítani, mert nagyon görbe, és nem tudom lentebb dobni a húrokat (Egyrészt mert nem tudom hogy kell, másrészt meg zörögne mint az állat). Fender ESC-105-ös gitárról lenne szó.

#Fender #Classical guitar #Fender ESC-105
2014. nov. 7. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy fogsz tudni állítani rajta, klasszikus gitároknál nem igazán van rá lehetőség, mert nincs nyakfeszítő pálcájuk, és a húrláb sem állítható ugye, mint egy elektromos gitárnál. Vidd szakemberhez, te magad nem igazán tudsz vele mit kezdeni.
2014. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van a nyakban pálca.
2014. nov. 7. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Barátom, ha van benne pálca akkor az nem klasszikus.
2014. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dede... nézz utána, Fender ESC-105. Gyárilag nylon húrok van rajta. GONDOLOM lehet rá fém húrokat is tenni (Bár azért akusztikus és klasszikus gitárokhoz nem igazán értek, szóval lehet hülyeséget írtam, de az biztos, hogy gyárilag is nylon húrok vannak rajta, és van benne merevítőpálca). Egyébként tárgytalan a kérdés, mert ezen a kínai ipari hulladékon sehova nem forog a merevítő pálca. De tényleg, ha esetleg valaki olyan olvassa ezt, aki ilyen gitárt akar venni, annak üzenem: NE!
2014. nov. 10. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs benne merevítő pálca..

Vidd el egy hangszerboltba ott megnézik!

2014. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De, van benne... :D De oké, felkeresek egy hangszerészt.
2014. nov. 12. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Haver, 6 éve gitarozom klasszikuson.

Nem a merevítő pálca miatt egyenes a nyaka,mert nem kell hozzá.

Merevítő pálca a fémhúros gitárhoz kell mert a fémhúroknak nagy a feszitesuk.

2014. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. Én csak azt mondom, amit látok. Lehet velem van a baj (nem ironizálok, tényleg), de ez akkor mi? [link] A képet én készítettem, mint látod nylon húr, Fender ESC-105 felírat, és nyilazva a lényeg.
2014. nov. 18. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!