Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Észrevettétek, hogy a társadal...

Észrevettétek, hogy a társadalom elbutulásával párhuzamosan szorulnak háttérbe a gitáralapú zenék, és lesznek népszerűbbek az ilyen gagyi elektronikus zenék meg az üres popszámok?

Figyelt kérdés
Aviici, David Guetta, Nicki Minaj, stb. Szerintetek lehet összefüggés?

2014. nov. 29. 15:55
 1/10 -Igazmondó- ***** válasza:
100%

Igénytelenebb, kevesebb tehetséget igényel, egy ember meg tudja csinálni a gép előtt a mai számokat. Valaki fel kell énekelje mind1 milyen stílusban, mert végülis az átmegy rengeteg szűrőn és áthangoláson.

Vicc vicc, de azért van igazságtartalma.

https://www.youtube.com/watch?v=s28oq4W2PPk

2014. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Legoman ***** válasza:
100%

Én észrevettem, de nem lesz ez így jó. Sokkal jobbak azok a számok, amikben élő emberek játsszák a dallamot.

Sokszor elgondolkoztam azon, hogy nagyon jó lenne, ha haverokkal alapítana az ember egy bandát és szórakozásból játszani. :D Aztán, ha sikerül befutni és világhírű banda lennénk, akkor én az biztos, hogy nem mennék el egy ilyen stúdióba. Csak is élőben játszanánk. :D

De sajna még nincs bandám. :( De nem jelenti azt, hogy nem is lesz. :D

2014. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1984 című regényben a slágereket gépek gyártják, és arra szolgálnak, hogy az emberek megfeledkezzenek a problémáikról, ne foglalkozzanak azzal, milyen rendszerben is élnek. Ahogy ebből a könyvből szinte minden, ez is megvalósult mára. Nem véletlenül, a zene kiüresedése is szándékosan gerjesztett folyamat, a tudatos népbutítás része.
2014. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Legoman ***** válasza:
100%

Én tuti nem fogok elbutulni. Tudok, gitározni, szájharmónikázni, furulyázni tanulok, bár nem szeretem, de kötelező, mert énekre is járok és oda kell a furulya, a levegő kordinálása vagy ilyesmi végett. :D

Meg még ezenkívül sok mindennel foglalkozok.

Én tuti nem fogom hagyni, hogy a gépek helyettesítsenek. Elnézést a szóért, hülye az, aki hagyja, hogy a gép játsszon helyette. Ha tud az ember hangszeren játszani, akkor ki kellene használna, nem gépiesíteni őket.

2014. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Számomra a zene valódi hangszerrel valósul meg.

Azért van párhuzam, mert a valódi hangszeren való játszás eleve több tanulást kíván, minél többféle hangszer van benne, annál összetettebb, ezért igényel némi odafigyelést és megértést. Az elektronikus zenék nagyjából két fő részre bonthatóak: Van a tuc-tuc alap, és van az un. ének, ami általában nem bonyolultabb egy boci-boci tarkánál. És akkor most mondhatnám, hogy a 2-3 évesek szellemi szintje ez utóbbi egyszerű c-dúr skálára épülő mondóka, de nem akarom megsérteni a kicsiket, mert ez legalább a részükről még természetes.

A könnyűzene elitje a Jazz műfaj, amit még mi lázadó gépzene ellenesek sem értünk meg mindig. A Jazz egyébként mindennek az alapja és a szülőatyja, tehát mi

"valódihangszer" pártiak is kicsit már el vagyunk korcsosulva, mert a rock&roll, a blues, swing stb. ebből alakult ki közérthetőbbre és populárisabbra fordítva.

Mindenesetre a valódi hangszeren játszott zene jóval hosszabb múltra nyúlik vissza, hisz' eleve a húros, pengetős hangszer több ezer éves lehet. Így aztán most nem is akarok visszakapaszkodni a témában pár száz évre visszamenőleg a komolyzenéhez, de minden estre hangszerelésben a valódi hangszerekre komponált zene nem összehasonlítható a gépzenével, aminek olyannyira csekély a történelme, hogy kb. talán a 80-as években kezdődött.

A kérdés az, hogy a társadalom elbutulása hozza ezt a műfajt előtérbe, vagy ez a műfaj hozza magával az elbutulást? Összefüggés mindenképp van, csak az a kérdés, hogy mi volt előbb? A tyúk, vagy a tojás?

2014. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem akarom fikázni az elektronikus vonalat, mert ott is vannak ugyanúgy jók szerintem, csak hát nem azokat hallgatják az emberek.
2014. dec. 1. 17:30
 7/10 anonim ***** válasza:

"...csak hát nem azokat hallgatják az emberek."


Deee, inkább pont azt hallgatják az emberek. :-)

2014. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem. Vannak jó elektronikus zenék, amik nem ilyen gagyi alapra éneklősek, csak azok ugyanúgy rétegzenék, mint a többi felsorolt. Na, azokról ugyanúgy nem vesznek tudomást.
2014. dec. 1. 18:15
 9/10 anonim válasza:

Fú,én azokat a zenéket nem csípem ebben a műfajban,amikor elindul egy jó alap...még egy kis szöveg is van alatta...a refrén meg milyen?

SZÖVEG NUKU,ÉS A LEGGAGYIBB RÉSZE A SZÁMNAK!


vagy ahol az egész dalban EGY mondat van!


Példákat inkább nem mondok,mert úgyis a legnépszerűbb zenék között vannak sajna :/


Hova a fenébe tünt az iényesség a zenék iránt?

2014. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy ma butábbak az emberek, mint 100 éve?
2016. febr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!