Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitar rogzitese laptoppal...

Fatalerr0r kérdése:

Gitar rogzitese laptoppal lehetseges?

Figyelt kérdés
Nemreg vettem egy uj gepet amin egy 3.5os jack van fullhalgatonak es egy masik 3.5os amin s/pdif felirat all.Nem igazan ismerem az utobbi fogalmat de ahogy neten olvastam kimenet nem pedig bemenet.szoval lehet ezen a gepem line-in-be felvenni kulso hangkartya nelkul vagy sem?valaszokat elore koszonom :)

2014. dec. 1. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
hát egy integrált laptop hangkártyától csak jó sok zúgást és hatalmas késéseket várj , semmi többet...
2014. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem azt kerdezem,hogy milyen minoseget kapok hanem ,hogy vegre lehet-e vele hajtani? elmeletileg hang teren jol all a laptop mert valami speci hangrendszer van benne de kitudja.Keses meg miert lenne? azt mi okozza?
2014. dec. 1. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs az a integrált laptop hangkártya ami annyira spéci hogy elfogadható minőségben tudjon ekkora jelszintet érthető hanggá alakítani , egy erre alkalmas hangkártya 20.000ft-nál kezdődik. Természetesen feltudod venni, csak egy erre alkalmas szoftver kell hozzá ,de érthető hangot ne nagyon várj , és késés azért van mert mint mondottam ezek a beépített cuccok nem erre valók , megpengeted a gitárt és 1-2 másodperc múlva talán a hang is jön , így meg aztán lehetetlen felvételt készíteni, lehet hogy majd a zene meg a filmek nagyon szépen fognak szólni róla de egy gitárjelet rögzíteni már sokkal bonyolultabb technikát igényel , szóval vagy beruházol egy külső hangkarira vagy próbálkozhatsz a beépítettel de nemsokra fogsz menni vele...

ha több dolog is érdekel a témáról a google a barátod, ott talán értelmesebben elmagyarázzák mint én.. :D

2014. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz: igen. A minőséget majd megtapasztalod, lehet nem fog késni. Az én integrált hangkarim is full jól rögzít gitárt, semmi késés nincs benne, a zaj is minimális. (Persze hozzátenném, hogy én asztali gépet használok.)
2014. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat,multirol kotom ra ami egy pre-amp kent szolgal ,asztali gepen probaltam regebb egy kinai 1,50$ os usb-s kulso hangkartyaval [link]

es ezzel turheto minosegu volt ahoz keppest hogy milyen gagyi .a baj csak az volt,hogy ezzel egyaltalan nem lehetett visszahallani mert vagy be vagy ki jott rajta a hang de a 2 egyszerre az magas volt neki.Ha a hang keseserol beszelunk nem tudom hogy ha a kartyatol fugg vagy a gep teljesitmenyetol mert ha az utobbi akkor nem lesz gond.Meg egy annyit jegyeznek meg,hogy csak 2 port van.egy fullhalgatonak egy meg S/PDiF es ennyi.Az s/pdif-el lehet hangot bevinni vagy az csak output?igazabol ez az ami tenyleg erdekel.

2014. dec. 1. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem biztos, hogy érdemes, a fentebb említett problémák miatt.
2014. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kártyától és drivertől meg szoftvert/beállítástól is függ.

ASIO driver szükséges általában az ilyen felvételi dolgokhoz.


Az, hogy az egyik gépeden mi hogy ment, semmit nem jelent a másik gépre nézve.

2014. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!