Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a top slágerlist...

Mit gondoltok a top slágerlistán lévő "Hozier - Take me to church" c. dalról? Mik az átvitt értelmei? A homofóbia ellen alkotta a szerző?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Imááádoom <33 durva jó szöveg, gyönyörű hang...végig rázott a hideg mikor hallgattam :3
2014. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát ahogy csávókámat elnézem, nem az a típus aki vasárnapokat a templomban tölti. Azt különösen az ír átlagot tekintve, ott a szentfazekak egy főre jutó száma jó magas. Ők pont, hogy ateisták, vallásos gyökerekkel.


A klipben ugye gatyamodellek és sztereotipikus náczik cikáznak fel s alá, túl sok eredeti ötlet nincs benne. A zenekar szerint egy az orosz rendszer kritikája, a szám maga pedig egy szakításról szól.


A szám szövege egyértelműen egy férfi által, nőről énekelt szöveg, és igazából nem lehet eldönteni, hogy egy párkapcsolati bántalmazást, szakitást ír le.

2014. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem tetszik.

Nem érdekel különösebben, hogy miről szól szó szerint a szöveg, vagy képkockák szerint a klip. Összességében van egyfajta sajátos hangulata, a zene önmagában is jó, ezzel a homofóbia-ellenes (mert nekem ez jön le) üzenettel meg még szimpatikusabb.

2014. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
szerintem bűnrossz zene, minél tovább annál fosabb zenék születnek, maradok a 70-es éveknél,azt még talán zenének lehet nevezni
2014. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért mert valaki nem keresztény, vagy a keresztény szentfazekak ellen kritikát fogalmaz meg, nem feltétlenül ateista!


"túl sok eredeti ötlet nincs benne" --> szerintem van, pont hogy ezzel tűnik ki a többi "tömegzene" közül, hogy nem a mai életstílusról, a piázásról, a k***vázásról meg a drogozásról szól, mint a legtöbb klip mostanában...


Egy nőről énekel, aki fontos lehetett neki, de meghalt (nem véletlenül mutogatnak egy sírt meg az első mondatban elhangzik a "funeral" szó).


"minél tovább annál fosabb zenék születnek" --> ezzel teljesen egyetértek (a legtöbb zene a régi évtizedekben született9, egyre kevesebb a jó zene, de ez tényleg jó. Amúgy nem kértem, hogy a kort véleményezd, a konkrét zenét véleményezd csak, mert nem ez volt a kérdés.

2014. dec. 4. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:
youtube.com/watch?v=zKzwZnyvLcE
2014. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

"

Azért mert valaki nem keresztény, vagy a keresztény szentfazekak ellen kritikát fogalmaz meg, nem feltétlenül ateista! "


Utánna néztem, tényleg nem ezt a szót preferálja, hanem a "nem vallásosat". "I still wouldn’t define myself as an atheist — it’s too absolute. But I don’t have any faith. I think faith is an absurd thing but I’m OK with that. There are no answers because the universe never asked a question in the first place.”


"Egy nőről énekel, aki fontos lehetett neki, de meghalt (nem véletlenül mutogatnak egy sírt meg az első mondatban elhangzik a "funeral" szó). "


:facepalm: Igen, elhangzik a temetés szó, de nem ebben az értelemben.

"my lover's got humor, she's the giggle at the funeral"

Nem a saját temetésén vihog a csaj, te aqgytröszt. Vagy most komolyan azt akarod levezetni, hogy a csaj zombi, a saját temetésén vihog és a srác a nekrofil románcukról írta a számot?!

Ez egy hasonlat, tehát "a szeretőmnek van humora, olyan ő, mint a kacagás a temetés alatt" ez lenne a helyes értelmezés.


""túl sok eredeti ötlet nincs benne" --> szerintem van, pont hogy ezzel tűnik ki a többi "tömegzene" közül, hogy nem a mai életstílusról, a piázásról, a k***vázásról meg a drogozásról szól, mint a legtöbb klip mostanában... "


Nem a zenéről volt itt szó, (a számot magát imádom) hanem a klippről. Tudod milyen egy jó klipp ebben a témában? Pl. a Sigur Rós-tól a Vidrar. ( https://www.youtube.com/watch?v=I30H7mhfLe8 ) Ott is kb. ez a téma, de nem ilyen klisés vizuális világgal. Siguréknál egyértelműen érződik, hogy valódi átélés van mögötte, érzed benne a szorongást, a kétségbeesést és a reményt.


És azért vagyok dügös, mert ez egy jó szám, jobb klippet érdemelne. A téma is jó, de a kivitelezés olyan...se. Erről a témáról nem lehet ilyen se módon megnyilvánulni.

2014. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!