Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitáron szolózásnál...

Elektromos gitáron szolózásnál ujjbeggyel vagy ujjheggyel kell a hangokat lefogni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Beggyel.
2014. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
az első nem tud gitároznni. Természetesen ujjheggyel kel lefogni. Persze pl a barré akordoknál az egész ujjal kell lefogni, vagy van amikor olyan pozícióban kell több húrt lefogni, hogy az már inkább ujjbegy, de nagyrészt ujjheggyel, főleg ha csak 1 hangot pengetsz egyszerre
2014. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a kettesre, csupán egy kontár.

Ha normális meg akarod fogni a hangokat, nem csak szöszmötölni akarsz, akkor ujjbeggyel kell megfogni őket.

2014. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ja, persze, mert a hangokat megfogni szoktuk.

Szerintem te vagy nem tudsz gitározni, vagy nem tudod mi a külömbség az ujjbegy és az ujjhegy között.

Mennyél máshova trollkodni.

2014. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen tisztában vagyok vele mit hogy hívnak és hogy kell csinálni.

Beszélj gitárosokkal, nézd meg, hogy kell csinálni, de amíg csak interneten láttál gitárt szerintem ne oszd az észt itt.

Megnézem hogy csinálsz egy vibratot vagy nyújtást vagy bármilyen értelmes technikát ujjheggyel.

Tábortűzi akkordozni persze lehet úgy is, de ne legyen már mindenki olyan igénytelen, hogy leragad azon a szinten, nem?

2014. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Shazeen ***** válasza:
Na itt van döntsétek el :D https://www.youtube.com/watch?v=a_OIFtwTCis
2014. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nincs mit eldönteni, teljesen egyértelmű.

A videón is jól látszik.

2014. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tudod te egyáltalán mi az a ujjhegy?


Az ujjbegyed az ujjadnak azon része amiről pl az ujjlenyomatot veszik le, tehát az utolsó ujjpercednek az alja, kb 2-3 cm hosszú. Nem igazán lehet ujjbeggyel lefogni semmit, még ha először van a kezedben gitár akkor sem úgy fogod le mert nem is igazán lehet mivel túl puha ahhoz..

Az ujjhegyed meg az ujjadnak a vége, mondjuk úgy csúcsa.

2014. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt már komolyan nem hiszem el...

Fogj már egy gitárt és nézd már meg mekkora baromságokat beszélsz!

2014. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2014. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!