Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz hogy minden dúr hetes...

Igaz hogy minden dúr hetes akkordra játszható minden hármashangzat akkordbontása?

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy C7-re C hármashangzat, akkor igen.
2014. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, Alapi István egyik videójában azt mondja hogy AKÁRMELYIK hetes akkordra játszható az ŐSSZES hármashangzat hangjai (csak az akkord hangjai a skálája nem)

Itt mondja:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mL..

2014. dec. 6. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Baromság.
2014. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A véleményem, hogy Alapi István van annyira sikeres és jó gitáros hogy a több percben elmondott véleményét egy névtelen valaki ne cáfolja meg egy szóval.
2014. dec. 6. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány percnél beszél erről? Sejtem, miről lehet szó.
2014. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi úgy akartam elküldeni hogy attól a másodperctől induljon. 8:50 körül kezdi
2014. dec. 6. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehezebb ezt elmagyarázni, mint megcsinálni. Ő alapvetően a szólózásról beszél. Hogy érdekesebb legyen egy szóló, célszerű az alap skálákból kilépni.

Én zongorista vagyok, ezért onnan közelítem meg. Ez már inkább jazz-elmélet, nem biztos, hogy érteni fogod.

Vegyünk egy C7-et. Jazz esetében bal kéznél az alaphangot (C) és a kvintet (G) többnyire nem játsszuk, mert egy akkordnál az a lényeg, hogy dúr vagy moll (a 3. fok E vagy Esz) és a 7. fok (maj7, ha H hangot játszunk, és 7, ha B hangot). Az alaphang és a kvint nem tartalmaz információz az adott akkord minőségéről (kivétel, ha a kvint alterált, de ebbe most ne menjünk bele szerintem :)) Szóval.

Bal kéz 3-7 (ami E-B), jobb kézzel pedig játsszunk egy D dúr hármast (D-Gb-A).


Jobb kéz: E-B

Bal kéz: D-F# (vagy Gb ugye)- A

A végeredmény egy C7b5 harmónia: C - E - Gb - B.

Ami nem azt jelenti, hogy C7-re feltétlenül passzol a D akkord, mert akkor C7b5-nek kellene szerepelnie a kottában,de a szólózás esetén eléggé közel áll egymáshoz a kettő, és ezzel izgalmasabbá tehető a szóló. De ilyesmiben már csak akkor gondolkodjon az ember, ha Alapinak hívják. Egyéb esetben menj a füled után, a lényeg az, ami a fejedben megszületik.

2014. dec. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha a C7-re Esz dúr hármas rakok, akkor C7#9 lesz a harmónia. És így tovább...
2014. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rsta ***** válasza:
El is mondja Alapi a lényeget. Gyakorlatilag a 12 félhang egyike-másika besorolható akkord hangnak, díszítésnek vagy váltóhangnak, alterált hangnak, mesterséges vezetőhangnak. Mindegyik hangot lehet valahogy az akkordhoz viszonyítani összhangzattanilag.
2014. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!