Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szólógitárt ajánlotok...

Milyen szólógitárt ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnél venni egy max. 30000 Ft-os összegért egy kezdőknek tökéletes szólógitárt.

Számomra a hangzás nagyon fontos, és persze a minőség.

Szóval, melyek az "ajánlottak" kezdőknek ?



2014. dec. 11. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a hangzás és a minőség nagyon fontos, akkor még várj vele, amíg még egyszer ennyi összegyűlik legalább.

Erősítőd gondolom nincs.


Egyébként milyen hangzás az, amire gondosz, mikor azt mondod, fontos?

2014. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak gitárra simán elmegy ennyi, szóval ha erősítőd nincs még, akkor spórolj.
2014. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Laci7 ***** válasza:

Szia az a helyzet,hogy 30000 forintért tökéletes hangzás nincs azzal csak el tudod kezdeni a zenélést. Azok a gitárok amik már megszólalnak rendesen 100000-től vannak. 37000 forint a Squier bulett vagy a Stagg gitárok is olcsó gitárok és még van olyan is hogy Soundsation ezek kezdő gitárok. A komoly hangzáshoz mondjuk erősítővel egy gitár 200000-500000 forintig. Igen még itt van a Cort gitár ami kezdésnek nagyon jó gitár.


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Sajnos ennyi pénzért se hangzás nincs(ez talán egy picit túlzás, elnézést), se minőség, már ha a high-end cuccokat is figyelembe veszed(egy kezdő a kezdetekben amúgy sem nagyon veszi észre a különbséget). Így hát, szerintem ne ez legyen a kritérium. Nézz ki párat, ami tetszik, mondjuk külsőre, ilyen ár-kategóriában, olvass utánuk, ha van lehetőséged menj el boltba, próbáld ki, hogy milyen érzés a kezedben tartani, kényelmes-e, ilyesmik(nem fognak kinevetni, ha nem tudsz rajta játszani).

Mellé pedig, bár nagyon nem vagyok digitális párti, egy olcsó erősítő helyett egy olcsó hangkártyát ajánlanék, ami kifejezetten zenéléshez való, és egy guitar riget. Ott legalább ismerkedhetsz az effektekkel is. Persze ez csak az én véleményem, nem a szent írás.

Sokkal többre kétszer ennyi pénzzel sem mész, bár azért hatvanezer környékén már van pár jó fogás, viszont szerintem fontosabb az, hogy minél előbb elkezd a tanulást/gyakorlást, még ha tanárod nem is lesz, és egyedül nyomod. De ez megint csak az én véleményem.

2014. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Laci7 ***** válasza:
Az igaz amit az utolsó válaszban ír a hozzászóló, hogy egy komolyabb hangkártya a gépbe de a nélkül is működik,ha integrált van az alaplapon nekem is megvolt ez az Guitar Rig program és van benne sok erősítő, láda és nagyon sok effect is,ez így nem rossz kezdésnek.
2014. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a floydos gitárokat kerüld el (mint pl a Stagg I400). Egy jó floyd többe kerül, mint a gitár.
2014. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laci7 ***** válasza:
Én amúgy csak tippnek írtam ki ezeket a gitárokat és nem rám kell hallgatni hanem be kell menni a hangszerboltba és ki kell próbálni. Amúgy tényleg az olcsó tremoló karos gitárok nem jók annyira mert a húrok elhangolódnak.
2014. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Valóban, az alaplapi hangkártya is megfelel, viszont akkor ne a mic inputba legyen bedugva, hanem a line-ba, már ha van. Utóbbi valamivel jobb.

A tremolos gitárokat pedig tényleg érdemes elkerülni ebben a kategóriában.

2014. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!