Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobolni mennyire nehéz megtanu...

Dobolni mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Gitáros vagyok, de szeretnék legalább alapszinten dobolni is megtanulni.. mivel legtöbb időmet gitározásra fordítom, ezért úgy gondolom kb 1 napi 1 órát tudok majd dobolással foglalkozni.. szerintetek így kb milyen ütemű fejlődés várható (nyilván egyénfüggő, de saját tapasztalataitok alapján válaszoljatok)?

És mennyire tér el a gitáron való tanulástól? Milyen módszerrel lehet leg effektívebben megtanulni? Elég ha csak netről tanulgatom a számokat? Vagy esetleg a dobolással kapcsolatos zeneelméletet is kell tanulnom?


én am úgy gondolom egyszerűbb mint a gitározás, mármint szerintem ha már tudni fogok 1-2 számot, meg technikát, akkor könnyedén tudok improvizálni.. mivel nincsenek konkrét hangok, tehát nem kell foglalkozni skálákkal stb.


am kezdésnek úgy gondoltam, hogy nem egy egész dobszettet veszek, hanem mondjuk 1 pörgődobot, 1 cintányért esetleg egy lábdobot... még nem igazán döntöttem el pontosan mit/hogy, de lényeg hogy csak 1-2 dolgot, mert szerintem elkezdeni azon is elég lesz, aztán meg majd egyenként veszek hozzá dolgokat...(meg így egyből elkezdhetném, dobszettre még spórolnom kéne)



2014. dec. 14. 16:54
1 2
 1/12 Laci7 ***** válasza:
89%
Szia én is gitározok és dobolok is amatőr szinten és soha nem tanultam papíron az elméletet,hanem hallásból. Én úgy tanultam,hogy a kedvenc számaimat hallgattam elég jó az ütem,nem is gyors,nem is bonyolult és megy dobon könnyen.Meg kell nagyon figyelni az ütemeket. Én ha zenélek akkor az mp3 lejátszón hallgatom a zenét és úgy dobolok,ennyire egyszerű az egész.
2014. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hát mondjuk attól függ mit akarsz dobolni, mert ha tankcsapdát, akkor nem kell sokat gyakorolnod, ha van egy minimális ritmusérzéked, ám ha mondjuk fleshgod apocalyspe-t, akkor gyerekkorod óta kéne csapatnod napi 8 órát, ha nem többet :D

először ne dobot vegyél, hanem mondjuk 1 gumipadot és egy pár dobverőt. ha azon már úgy érzed, hogy ninja vagy akkor kóstolgasd a dobot teremben és max az után vegyél valami gyakorló cuccot, amit nem sajnálsz szétverni :D

2014. dec. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ez a gumipad jó ötletnek tűnik.. bár nekem a dobolásban az tűnik legnehezebbnek, hogy egyszerre akár 4 külömbözű ütemet kell játszani..gitáron egyszerre csak 1 dallam van (kivéve ha felbontott ujjal játszol) szóval mindig csak arra az 1 dologra kell fókuszálni.. ezért gondoltam, hogy legalább 2 dolgot vennék, alap a pörgő és mégvmi.. de lehet hogy akkor veszek 2 gumipadot.. vagy csak 2 dobütőt és vödrökön fogok gyakorolni
2014. dec. 15. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Dobolni egyszerűbb, mint gitározni?!

Hát megsúgom, hogy a gitár a legegyszerűbb hangszer és a dob a majdnem legnehezebb..(nem hiszed, járj utána)

A dob nem csak annyi, hogy püfölöd és kész..vannak tudod függetlenítések..2kéz 2láb akár 4 különböző ritmusban legyen..de ütemben, pontosnak sem árt lenni és tudni kell taktra játszani..és ezek csak alapok..

2014. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ja és nem skálák vannak, hanem ritmusképletek..nem úgy improvizálsz, hogy kolompolsz jobbra-balra..
2014. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy eszerűbb, abban a stílusban amiben én használnám. Hogy miért? Mert tudom hogy black sabbath, metallica, guns and roses, ac/dc számoknak egyszerűbb megtanulni dobolni, mint gitáron, szólókkal együtt játszani. Már csak azért is mert akár tutoriál alapján is megtanulhatom őket és aztán már csak addig kell gyakorolnom amíg megy.. míg gitáron, a ritmusrészekre lehet hogy igaz ez, de a szólókat rendesen sehogy se fogod tudni eljátszani, ha nem tudod a zene

elméletet. Ebben biztos vagyok, mert több emberrel kb egyszerre kezdtem el zenélni, és a dobosok már rég tudtak olyan számokat játszani, amiben a gitárszóló eljátszása még fényévekre volt tőlem.


Összehasonlítani hogy általánosságban melyik hangszeren nehezebb megtanulni, baromság. Legyen az bármilyen egyszerű hangszer, profi szinten megtanulni mindegyiken évekbe telik. De mint fent kifejtettem, én nem általánoságban beszélek, hanem konkrét zenekarokról, stílusokról.

Gitáron egyszerű megtanulni? Igen végülis valamennyire igaz. Már 3-4 akordal is lehet zenélni, és már az az ember is mondhatja magáról hogy tud gitározni.. de hogy a legegyszerűbb lenne? Látni hogy nem gitározol...


Amúgy nem kell utána néznem hogy melyiken a nehezebb "megtanulni", az a tény hogy a dobosok szinte soha nem tudnak gitározni, míg a gitárosok legalább az alapokat eldobolják, magáért beszél ;)

2014. dec. 15. 18:17
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Pont nem..:)

AC/DC -t pl abban a beton 2/4 -ben 2órán keresztül megnézném én hogy tolod takt nélkül olyan atomóra pontossággal..nem ennyi az hogy püff-paf püff-paff.

A GN'R megint...

2014. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
ÉS igen, gitározok végzettséggel 12 éve...ha a feelinged megvan, csak gyakorlás és tanulás kérdése, nem kell 4 végtagot teljesen függetleníteni...és az EGYIK legegyszerűbb hangszer a gitár...
2014. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

figyeld, leírtam mit akarok és hogyan... nem azt mondtam hogy a felsorolt zenekarok mindegyik számát egyszerű eldobolni, csak azt, hogy azokat a számokat amit akkoriban játszottam a dobossal, azokat igen.. mivel ha ő képesvolt pár hónap alatt megtanulni, akkor gondolom ha csak nem valami irgalmatlan tehetség, akkor nekem is menni fog...

és igen én is említettem, hogy 4 külömböző ütem játszása egyszerre, az amit a legnehezebbnek tartok..és őszintén irigylem is a dobosokat érte :)


Játszhatsz te 50 éve is, de attól még egyáltalán nem biztos hogy könnyedén eljátszol egy Dimebag szólót... és ha azt könnyűnek tartod akkor elismerésem.


Leírhatod nagybetűkkel, felkiáltó jelekkel is, hogy a gitár az egyik legegyszerűbb, de attól az még igaz nem lesz. Ez a te véleményed, amivel sokan nem értenek eggyet. Ahogy már korábban kifejtettem, vannak hangszerek amiket könnyű az alapokat megtanulni, vannak amiken nehéz.. de mesteri szinten megtanulni mindegyiket nehéz.

2014. dec. 15. 22:09
 10/12 Fleshgod Apocalypse válasza:

Lehet, hogy kicsit off, de egy kis ízelítő, hogyan csinálhatják a legbetegebb állatok, mint pl. Infant Annihilator, Fleshgod Apocalypse és hasonlók.

Mint ahogy a srác a videóban mondja, ez évek munkája, de nem elérhetetlen.

2015. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!