Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én nem érzek különbséget...

Csak én nem érzek különbséget a . Flac (lossless) és a . Mp3 zene között?

Figyelt kérdés

Letöltöttem ugyan azt a zenét .mp3 ban és lossless ben is, de semmi különbséget nem veszek észre.

...de pontosabban annyit, hogy több helyet foglal szerintem fölöslegesen, mert én semmi különbséget nem hallok a két fájlformátum között.

Na vagy talán még annyit, hogy az mp3-b an egy kicsit jobban rá kell adni a hangot.

Ennyi? Vagy csak én nem érzem a különbséget?



2014. dec. 16. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy normális hangrendszered, észreveszed a különbséged. Gagyi motyón a FLAC-ből is elveszik az a plussz adat, ami az mp3-ból hiányzik.
2014. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát a hangfaltól vagy a fül/fej -hallgatótól függ?
2014. dec. 16. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében igen, meg a hangkártyától. Egy minőségi cuccon átjönnek azok a plusszok, amivel több a FLAC.
2014. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aha. Köszi. És mobilnál? Ott ugye nincs hangkártya. Egyáltalán az okostelefon le tudja játszani a flac-ot?
2014. dec. 16. 23:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Amíg 500ft-os fülessel hallgatsz zenét, ne csodálkozz hogy nem hallatszik semmi különbség.
2014. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én hallom a különbséget, de én vagy 15 éve zenével foglalkozom. Egy 320-as mp3 már elég becsapós tud lenni.
2014. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mobil... Vicc.

Rendes hangrendszeren lehet hallani a különbséget, de az igen drága mulatság.

2014. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz semennyire jó hangrendszer, hogy meghalld az mp3 jellegzetes szüttyögését, elég, ha van rá füled. Jó, cigányhifin persze semmi sem fog hallatszani, de ha fülest dugsz a telefonba, meg tudod mondani, melyik az mp3 és melyik a rippelt wav.
2014. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát én se fülessel, sem anélkül nem hallottam semmi különbséget.

Mondjuk az igaz nem olyan hiperszuper a fülesem, viszont elég jól szól.

Igazából a telefonomhoz járt ajándékba. :D

De majd tervezem, hogy veszek valami jó márkás agybadugósat.

Például úgy hallottam, hogy a Beats is egy nagyon jó márka.

2014. dec. 17. 19:51
 10/13 anonim ***** válasza:
A Beats az egy nagyon jó márka. Csak a termék a szar. A brand ér sokat a marketing miatt, ami mögötte van. Sennheisernél alább nem adnám a helyedben.
2014. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!