Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Női altnak, vagy altmezzonak...

Női altnak, vagy altmezzonak milyen dalokat ajánlanátok énekelni?

Figyelt kérdés

Művészeti iskolába járok, és szükségem lenne szünet utánig 10 db dalra, amit kidolgozhatok énektanárnőmmel.

A hangterjedelmem felismerésére írok néhány példa dalt. Adele-Rolling in the deep-et tudom énekelni, viszont a refrén már nem megy, mert azt a magasságot nehezemre esik kiénekelni.

Joan Jett-I love rock and roll is fekszik a hangomnak.

Ami pedig legjobban megy az a Eurythmics-Sweet dreams, csak a vokálban a magas hangokat nem tudom kiénekelni, (Hold your head up...), de azt hogyha solozok nem is kell. És még valami: ha mélyen éneklek erősen rekesztek, nem tudatosan. Magasabb hangokat is ki tudok énekelni, csak fejhangon. Tudom, hogy az énekhangom felismerésére hosszas skáláztatás lenne szükséges, de ezt sajnos interneten keresztül nem tudom megoldani.



2014. dec. 18. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem mezzo, ez tiszta alt. :)

Popdalokra lenne szükséged, vagy klasszikusokra?

Ha popra, akkor szerintem szemezgess azoknak a dalaiból, akiket el tudsz énekelni. Tessék sok Adele-t hallgatni és válogatni, ugyanez Eurythmics-szel, stb.

Én szoprán vagyok és ha gondolkozom, hogy mit kellene énekelnem, mindig azzal kezdek, hogy végighallgatok két Zséda lemezt. :D

Visszatérve rád, Christina Aguilera-nak is elég mély a hangja, de még akár Shak is kijöhet neked (nekem ők elég mélyek :/ )

2014. dec. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Popzenére gondoltam. Igen, ők elég jó előadók.:) Pár számukat tudom énekelni.
2014. dec. 18. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Adele nem alt, csak dormog.:D Nina Simone o alt, Annie Lennox is bar o koloratur alt tehat majdnem szopranig felmegy a hangterjedelme. Cher alt de o is enekel mezzo hangokat boven, haaat igazi alt hangok popzeneben kevesen vannak. Jazzben, alternativban nezelodj inkabb, esetleg probalkozhatsz meg Lisa Gerrarddal, Tanita Tikarammal, vagy altmezzokkal, mint pl Anita Baker vagy Sade(utobbi lehet hogy tenyleg alt, annyira nem ismerem).
2017. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
(egyáltalán nem értek hozzá, főleg nem ilyen profin, ez csak eszembejutott) a OneRepublic-nak is a legtöbb száma mély.
2018. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!