Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Neten egy dalnak meg vannak...

Neten egy dalnak meg vannak adva az akordjai és azt írja, hogy D2, C4, E7. Mik ezek a számok?

Figyelt kérdés
Zongorán játszok és ismerem a hangokat, dur, mol, akordokat, szeptakordokat de ilyen számos jelöléssel még nem találkoztam.

2014. dec. 19. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Na szóval :D A D2 az azt jelenti hogy Dsus2 azaz a terchangot ami D-dúrnál fisz kicseréled a szekundra ami jelen esetben e hang lesz. A C4 az hasonló csak a C dúr terchangját(e) kicseréled a kvart(f)-ra. Az E7 az pedig egy egyszerű szeptim akord, megfogod az akkordot és még mellé a skála 7-ik hangját is befogod ami ennél az esetnél a d hang. Remélem tudtam segíteni.
2014. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így érthető. E-dúr 7. hangja disz, de te d-t írtál. Ez véletlen vagy szándékos volt?
2014. dec. 22. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
szándékosan írtam úgy :D (gitáros vagyok, közben fogtam az akkordokat, jól mondtam a hangokat) őszintén szólva nem tudom pontosan hogy mikor kell kis vagy nagy szeptim, de itt ez hangzik jól. Jó tanács: érdemes a blues-os hangzást keresni :D
2014. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :D
2014. dec. 27. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!