Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő zongorista vagyok még...

Kezdő zongorista vagyok még nincs tanárom tehát hogy kell? hogy a két kezet egyszerre tanuljam meg vagy először az egyiket aztán hozzá a másikat?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Régen a két kéz játékát külön tanultuk, de a lányomnak már egyszerre kell megtanulnia.

Azt hiszem, így érdemesebb, mert hamarabb megy a kotta összefogása és a játék megértése.

Sok sikert, de azért - hogy a rossz szokások ne idegződjenek be - jó lenne tanárt fogadni, legalábbis egy időre. Később már nagyon nehéz leszokni a rossz kéztartásról, és az ujjrendet is nagyon nehéz megtanulni egyedül kezdetben.

2014. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

"Kezdő zongorista vagyok"???

Az igen, kb. kezdő zongoristának az hívja már magát aki 8-10 éve tanulja, gyakorolja a zongorázást (de még az is félve jelenti ki).

Mivel még egy zongora órán se vettél részt, az se helyes kifejezés, hogy most kezdtél zongorát tanulni!!!

Bár az arcod megvan hozzá, a szakmai rész meg úgyis felejtős ha sztárocska akarsz lenni (ilyen arccal, zongorista biztos nem leszel, mert ahhoz se a zene, se a hangszer iránti tiszteleted sincs meg)!!!

És mi az hogy egyik, meg másik???

Még ahhoz is buta vagy, hogy kérdezz???

Nincs egyik, meg másik!!!

Van dallam meg basszus...

Csak hogy egyértelmű legyek kedves "zongorista uraság" a dallamot a jobb kéz játssza (állt.) a basszust meg a bal kéz...

Klasszikus zenébe először kigyakorlod a dallamot, majd a basszust és utána összehozod őket, a könnyű zenébe ez a módszer nem kivitelezhető ott egyszerre kell gyakorolni.

2014. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nő vagyok és hobbiból csinálom nem sztárocskának készülök, de köszönöm kedvességed.

Érdekes módon az első válaszoló elég magas IQ szinttel rendelkezett ahhoz, hogy normális hangnemben válaszoljon.

Lehet, hogy te 8-10 év alatt nem fejlődsz semmit, de remélem hogy én ennél ügyesebb leszek.

Ami azt illeti tisztelem a hangszert van is itthon zongoránk úgyhogy nem teljesen hülye vagyok hanem kezdő, játszok amúgy gitáron úgyhogy van tapasztalatom az iylen felfuvalkodott köcsögökben mint te. TE vagy az oka annak, hogy annyi ember elkezdi de végül abbahagyja egy hangszer megismerését és használatának megtanulását, mert ha mindenkinek ilyen eszméletlen kedvesen segítesz, akkor ne csodáld hogy mindenki gyűlöl.

Menj máshova osztani az észt, köszi.

2014. dec. 22. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Hölgyem!


Talán egy picivel többet segítettem, mint az első válaszoló, mivel úgy kezdtem, hogy helyre raktam a fogalmakat!

Mert ha még bántó is, de attól hogy valakinek van otthon zongorája, még csak hangszer tulajdonos, és nem zongorista lesz!!!

Ma azért tartunk itt, mert olyan fene nagy szólás, meg sajtó szabadság van, hogy minden második ember zenésznek, meg zongoristának vallja magát, és csak akkor van a bibi (ha olyannal beszél aki nem jártas ebben) ha le kell ülni a hangszerhez.

Az hogy 8-10 év után leszel majd (esetleg) kezdő zongorista, az nem azt jelenti, hogy addig semmit nem fejlődsz, hanem azt, hogy addigra talán eljutsz arra a szintre, hogy ezt elmondhasd magadról.

Sajnos én köcsögségem igenis elvárja azt egy kezdőtől, hogy az alap fogalmakkal tisztában legyen, legalább ha kérdez valamit. Ha valaki egyetlen zongora órán való részvétel nélkül is kezdő zongorista, akkor akár én is lehetnék kezdő kvantumfizika professzor....

És kikérem magamnak, hogy valaki is a felfuvalkodott köcsömségem miatt hagyná abba a zene tanulását, legfeljebb az miatt, hogy lusta napi 6-8 órát gyakorólni a hangszerén, azért hogy elérje azt a "szintet" amin te vagy (saját állításod szerint)!!!

Amúgy köcsögségemre visszatérve, még annyit, hogy "leszarom" ki szeret, ki nem, nem vagyok én nutella hogy engem mindenki szeressen kéremszépen kiskezit csókolom!!!!

További jó gyakorlást, ha már kellő képen "fájni fog", akkor jó úton leszel!:))

2014. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem nagyon oda meg vissza vagy az arcoddal meg a tudásoddal és valószínűleg komolyan is veszed, ügyes vagy tényleg de ez senkit nem érdekel.

Hobbiból csinálom, nem sztárocskának készülök, és egyáltalán hogy jön ide a sajtószabadság?? Súlyosan el vagy tévedve, egy egyszerű kérdés tettem fel, ami mindenkinek egyértelmű volt, téged kivéve.


Mondtam, menj máshova pattogni, itt senki nem kíváncsi rád, köszi.

2014. dec. 23. 12:17
 6/11 LamboLover válasza:
100%

Ne aggódjál kedves kérdező, az előző válaszoló egyszerűen csak el van telve magával és azt hiszi ő szarta a spanyolviaszt, az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni mert sajnos igaz, hogy egy faragatlan alak el tudja venni az ember kedvét elég gyorsan a zenéléstől.


A kérdésedre válaszom hogy szerintem jobban jársz ha egybe tanulod, jobban összeállnak a dolgok.


Ja és ezt a 8-10 éves hülyeséget el ne hidd.

1 év után tökéletesen le tudtam játszani olyanokat mint a Ludovico Einaudi - Nuvole Bianche és társai. Ez a 8-10 év valószínűleg onnét jött neki, hogy ő ennyi idő alatt tanulta meg a boci bocit és hát mindenki magából indul ki...

2014. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, te pökhendi zenészpalánta, van egy olyan mondás, hogy a zöld kalász gőgösen fennhordja fejét, a maggal teli, érett alázatosan lehajtja.

Te NEM a második vagy.


Ne törődj ezzel az "énmindentjobbantudok mindenkimáshülye" szöveggel, kérdező, zongorázz, ha kedved telik benne.

Nyilván nem Richterrel vagy Horowitzal akarsz konkurálni...

2014. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Julianna és LamboLover a bíztatást:)

Örülök hogy vannak még normális emberek:)

2014. dec. 23. 15:04
 9/11 anonim válasza:

Szia


Há szerintem fogadj egy tanárt aki megmutatja de a késöbbiekben neked is menni fog :) én 5 éve zongorázom

Mostmár én is magamtól tanulom a darabokat. De ha kotta kellene akkor én leginkáb a zongoraiskola 1 réazét ajánllm mivel leírnak benne mindent és segíti azt hogy tudj két kézzel játszani elösször könnyű utána már nehezebb de mégse olyan nehéz darabok vannak benne.

2014. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

[link]


Itt egy link bocsi de lemaradt!

Sok sikert Bella 15L

2014. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!