Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek? (bővebbe...

Milyen gitárt vegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyen kérdést olvastam, de egyszerűen nem tudtam magam kategorizálni.

Fém húros és nylon húros között gondolkozom, de bármely meglátásra nyitott vagyok.

Olyasmi zenéket szeretnék rajta játszani, mint például: Nothing Else Matters, Mad World, We are the world, Show must go on, Shape of my heart. fogalmazhatnék úgy is, hogy nem szeretnék hozzá énekelni, tehát magát a dalt is gitározni szeretném.

Most kezdenék gitározni, de van egy ötéves zenei alapismeretem.

Válaszokat előre is köszönöm



2014. dec. 28. 21:50
 1/4 anonim válasza:
42%
Ha nem tudsz gitározni érdemes nylon húroson kezdeni. Nem olyan szép a hangja, de könnyebb rajta tanulni, mivel nem sebesíti ki a még puha ujjaidat, és a nyaka is szélesebb általában (ez később hátrányos lesz, de tanulni mindenképp könnyebb) ha van rá lehetőséged pár hónapig használj nylont, utána válts fém húrosra
2014. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek nincs sok értelme, amit az első mondott.

Először is, nem igaz, hogy "nem olyan szép" a hangja, mert az, hogy mi szép és mi nem, elég szubjektív.

Egyszerűen más a hangja.

Másodszor: mi értelme van annak, hogy valaki elkezdjen egy fajta gitáron, mire elkezdené megszokni, pár hónap múlva vegyen egy eléggé másféle másikat?

Ez nem csak pazarlás, de fölösleges macera is, csak azért, hogy kicsit kevésbé vágja az ujját.

A szélesebb vagy keskenyebb nyak meg teljesen kézméret függő, egy kis kezűnek a széles nyak csak nehézkesebb...

2014. dec. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt mondom hogy ezek a dalok ének nélkül csak úgynevezett fingerstyle technikával mehetnek, ahhoz viszont hogy jól adja vissza én mindenféle képpen a fémhúrost ajánlom, és egy jó nagy adag türelmet, ugyanis nem könnyű, szem egy két három év kell hogy jól szóljon :) Hajrá :)
2015. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt a szót kerestem... :D Szóval igen, erre gondoltam, megfogadom a tanácsokat. :)
2015. jan. 4. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!