Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van valakinek itt Kurzweil...

Van valakinek itt Kurzweil szinpadi zongorája?

Figyelt kérdés
Főképp az SP széria érdekelne. Milyen a kalapácsmechanikája, hangszínei, kezelése mennyire bonyolult?

2014. dec. 30. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt Kurzweil PC3x. A billentése hibátlan, tökéletes. A hangszínei már nem annyira, a zongora például vérzik. A kezelhetősége viszont g*ci szar, bonyolult, követhetetlen, kotvány, összehányt, inkonzisztens.
2014. dec. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A mechanika rendben van. Szerintem a hangszínek is. Nekem is PC3X-em van. A Hammond orgona hangja és a vonósok páratlanok. Szerintem. Most jön a rossz hír: A zongora hangszíne borzalmasan klozet szegénynek. Az a felállás, hogy egy ilyen hangszerbe általában 1-3 különböző zongora mintáit teszik, ezekből "készül" azután a hangszínkészletben szereplő "többi" zongora hangszín. A Kurzweil az olcsóbb hangszereibe csak a "híresnevesvilággyőztes" Triple Strike Piano névre hallgató szemetet mintázta be ezelőtt húsz évvel... az nem most volt. Lehet, hogy akkor jónak számított, ma ijesztően szar. Műanyag, vékony, nem realisztikus hangszín.

Mivel ez az egyetlen minta benne, az pedig szar, az ebből levezetett hangszínek sem jobbak.

Ha tanuláshoz kell, akkor a mechanikát ki kell próbálni, mert például a PC3X-ben lévő Fatar TP-40L túlságosan könnyű egy akusztikus hangszerhez képest, azt nem ajánlanám.

De azok, amiknek GH (graded hammer) a vége, azok rendben vannak.

A kezelése pedig - ahogy a kolléga is írta - botrány. Ha nem vagy szakember, még két hangszínt sem fogsz tudni egymásra tenni. Az effektekről nem is beszélve. Magát a magyar dealert kérdeztem meg erről, aki elmondta, hogy tíz éve csinálja és a mai napig fedez fel új funkciókat benne. Ez persze csak a felső kategóriára igaz, az SP széria egyszerűbb, mert szerencsére nem tud annyit. :-)


Vegyél egy használt Kawai MP-6-ot, az briliáns hangszer. Vagy egy Roland RD700GX-et, használtan már kapsz 300-ért, annak olyan hangja van, hogy nem fogsz hinni a fülednek.

2015. jan. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!