Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni gitározni...

Meg lehet tanulni gitározni tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Semmiképp nem szeretnék tanárhoz, vagy zeneiskolába járni, mert iskola mellett nehéz lenne. Egyszerűen az érdekelne, hogy meg lehetne-e oldani, ha igen akkor mennyi idő alatt, mit ajánlanátok, internet vagy könyv segítségével?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jan. 1. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Megtanulni nem lehet, nincs olyan, hogy valaki megtanult gitározni, és kész is van, épp ezért a mennyi idő alatt részére a kérdésnek nem igazán tudok mit válaszolni, és hidd el, ezt nem kötekedésből mondom. Természetesen érdemes tanár nélkül is nekiállni a gitártanulásnak, a legtöbben szerintem ezt csinálják. Ha kitartó vagy, és gyakorolsz rendszeresen (értsd naponta), akkor úgy is lehet haladni szépen, bár a legtöbben egy idő után eljutnak egy pontig, ahonnan csak nagyon nagyon lassan fejlődnek egyedül. A tanár azért jó, mert sok olyan dolgot megtudsz tőla,amire magadtól csak lassan jönnél rá, és tudja, hogy mit kellene csinálnod ahhoz, hogy fejlődni tudj.
2015. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 10inchhero ***** válasza:

profi ugyan nem leszel, de hobbi szinten elég egy Guitar pro + cover videók is (tapasztalat, 2+ évig basszusgitároztam, most 0,5 éve gitározok így.)

Persze nem árt, ha van némi zenei érzéked, és igen, nagyon lassú és időigényes folyamat, néga már-már unalmas, de jobb hobbi, mint a Facebook

2015. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

meglehet, de nem a leggyorsabb, legjobb módszer...

bár attól függ milyen szinter akarsz eljutni, ha komolyan gondolod, és rocksztár akarsz lenni akkor nem úgy kell tekinteni rá mint egy hobbira..

2015. jan. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem, profi szintre nem szeregnék eljutni csak itthon hobbiként, magam (valamint a családom, barátaim, rokonaim) örömére. Igazándiból nem gitárszólókat akarok játszani, csak énekléshez, egyszerű akkordoktt használni.. ha persze ez kivitelezhető. De igazi rockszárságra nem gondoltam :)


Ha tud valaki még írhat válaszokat!

2015. jan. 3. 09:21
 5/7 10inchhero ***** válasza:
100%
mint már mondtam, szedj le (vedd meg ;)) a Guitar pro 6-ot és ultimate-guitar.com-on találsz nehézség szerint tabokat. Nekem bevált anno basszusgitáron nagyon, koncertképes szintre jutottam saját érzésem szerint, pedig elég kritikus vagyok magammal :D
2015. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ez esetben a gitártanár szerintem pénzkidobás lenne, mert az szerintem csak akkor éri meg, ha komolyabban szertnél megtanulni, hogy eljuss egy olyan szintre hogy zenésznek nevezhesd magad..
2015. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy akusztikus gitár kellene neked.

Ha csak akkordozni szeretnel, meg enekelni melle, arra pon jó. Én ajánlanák egy könyvet amiben az al a apok le vannak irva, meg a youtubeon vanna oktatovideok. Ha mar megtanultal par akkordot, es sokat hallgatsz zenet, akkor mar jol fog menni. :)

2015. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!