Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes elkezdenem zongorázni...

Érdemes elkezdenem zongorázni tanulni, vagy már túl késő? 20/f

Figyelt kérdés

Egy ideje már fontolgatom, hogy elkezdjek e tanulni zongorázni, 5 évig tanultam fuvolázni 1 évig hegedülni, de már 20 éves vagyok. Szerintetek túl késő már elkezdeni?

Ha nem akkor hogyan kéne neki kezdenem?


Itthon van 1 zongora, 1 szintetizátor és 2 pianino, de az eddigi hangszereken zeneiskolában tanultam meg játszani.


Szerintetek?


(UI: A többi hangszeren már évek óta nem játszottam, kb. 3 éve felhagytam ezzel a zene témával, fuvolám már meg sincsen.)



2015. jan. 3. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Te jó ég, mennyi hangszered van otthon!

Szerintem próbáld meg, egy idő után úgy is rájössz, jól megy-e, vagy nem.

Én így vagyok a gitárral. 16 éves vagyok, és én is fontolgatom :)

2015. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És hol érdemes ilyen idősen elkezdeni? Vagy próbáljam meg magamtól megtanulni?


Zeneiskolában nem tudom lehet-e 18 év felett is járni... :D (meg talán kicsit gáz is lenne sok 12 éves között)

2015. jan. 3. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a 12 évesek gyakrabban fordulnak elő a zeneiskolában, ne zavarjon, legalább van kitől félniük :D

Viccet félretéve, szerintem nem baj, ha kisebbek vannak, az a lényeg, hogy zenét tanulj nem az, hogy haverkodj. Egyébként szerintem a különóra jobb lenne, mármint ahol a tanár csak veled foglalkozik.

2015. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oks, köszi mindenkinek.
2015. jan. 3. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Irigyellek, hogy ennyi hangszered van otthon. :)

Szerintem sose késő elkezdeni, sőt. Sokszor idősebben még jobb is, mert olyankor az ember kicsit komolyabban veszi és sokkal gyorsabban lehet haladni. Szerintem vágj bele és nem fogod megbánni.

Sok sikert!!!

2015. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Elfelejtettem, hogy szerintem zenesuliba is simán mehetnél. Én ismerek 40 felettieket, akik mindenféle zenei tudás nélkül kezdtek el zeneiskolába járni.
2015. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itten semmiben se számít a kor csak a pénz. A zeneiskola, zenetanár fizetős a koroddal nem foglalkoznak csak csengesd ki a lóvét.

Hogy megtanulsz e játszani rajta az meg tőled függ.

2015. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kotta címe: Zongoraiskola 1. Én ebből tanultam zenesuliban, szerintem a zongora a legegyszerűbb hangszer, kottát olvasni feltételezem tudsz, a billentyűket nyomogatni meg nem nehéz, az hogy hány éves vagy az meg teljesen mindegy:)) Sose késő. Kezd 1 kezes darabokkal, aztán a kottában találsz egyszerű kétkezeseket is. Először ugyanazt játssza a két kéz, aztán ugyanazt csak ellenkező irányba (ha a jobb felfele megy a bal lefele és fordítva) aztán nyolcadok alá játssz negyedeket a balban és hasonlók. Azt mondják először egyenként kell a kettőt megtanulni, aztán összejátszani, de nehezebbeknél nekem csak úgy ment hogy egyszerre. Fura teknikám van az biztos xd 2-3-os koromban tanultam zenesuliban, aztán 4 évet hegedültem, most csak itthon szoktam zongorázni meg gitározni. Gitár nehezebb. Tényleg jó sok hangszeretek van :D Van valami zenész a családotokban? Szerintem az is biztos tud segíteni akinek ennyi billentyűse van :DD Vagy mind a tiéd? :o
2015. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi :) Majd megnézem , egyenlőre youtube-ról probáltam videok alapján tanulni, sajnos nincs olyan sok időm.


Nem mind az enyém, részben dédnagyszüleimé voltak, illetve nagyszüleiméké, szintetizátor pedig a testvéremé, de ő már elköltözött.

2015. szept. 24. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!