Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség egy akusztikus...

Mi a különbség egy akusztikus és egy elektroakusztikus gitár közt?

Figyelt kérdés
Pár éve tanulok gitározni és most megérett egy új hangszer. Keresgéltem, hogy milyen lenne jó és sok helyen láttam, hogy akusztikus/elektroakusztikus. Ez pontosan mit jelent és mi a különbség a kettő között? Melyiket ajánlnátok inkább?
2015. jan. 5. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Benne van a nevében :)


Az elektroakusztikus-ban vannak hangszedők, tehát rá tudod csatlakoztatni erősítőre, az akusztikus-t csak unplugged tolhatod.

2015. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha erősítőre csatlakoztatom, akkor gondolom hangosabban fog szólni(evidens:)). Változik még valami, ha rákötöm, vagy csak a hangerő? Ez inkább a fellépéseknél fonos, nem?
2015. jan. 5. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, nyilván akkor az erősítőből is jön a hang, nem a csak a gitárból.


Elektroakusztikus gitárt erősítőre kötve használhatsz effekteket(bár elektromosnál jellemzőbben használják), néhányban meg van beépített hangológép.


De ha nem tervezel nagyobb helyen fellépést akkor inkább a pluszpénzt egy jobb akusztikusra költsd(mert ugye az elektronika miatt egy ugyanolyan modellből drágább az elektroakusztikus)

2015. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Valószínűleg egy akusztikus mellett fogok dönteni. A legnagyobb fellépéseim előreláthatólag kávéházi, illetve pubokban szombatonként lesz. Szóval szerintem elég lesz egy akusztikus is:)
2015. jan. 5. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Elektroakusztikust csak akkor ha hosszabb távon tervezel valami fellépésfélét, de ha semmi ilyen csak hobbizenélgetés akkor egyértelműen az akusztikus mert olcsóbb.
2015. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen:) Marad az akusztikus
2015. jan. 6. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!