Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hi-fi vagy fejhallgató?

Hi-fi vagy fejhallgató?

Figyelt kérdés
Szóval a kettő közül melyik, amire kellene: otthon zenét hallgatni, egyfelől jó lenne a fejhallgató is, de a zenéket inkább teljes hangon szeretem hallgatni, úgy néz ki hifit veszek, a kérdésem, hogy melyik miért jobb, melyik márkák a jók, ja és legyen nagy teljesítményű, hogy ugye a hangos zenék tisztán szóljanak.

2015. jan. 12. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd egy komoly hi-fi rendszer az nem kevés zseton. Használtan 50-nél kezdődnek az értelmes kisebb hi-fi láncok!

Használtan nagy teljesítményű Hi-Fi lánc, ami már komoly az minimum 80 ezer ft, de inkább több.


Újonnan nyilván drágább ez a játék.


Fejhallgatóval sokkal olcsóbban el lehet érni ugyanazt a hangminőséget. Egy jó CD játékos+egy jó fejhallgató nagyon odaver hangminőségben.


Egy nagyobb Sennheiser fejhallgató, az hangminőségben odaver még a B&W 603-as hangfalnak is (pedig az a hangfal 120..150 szokott lenni használtan...)


Ugyanakkor hangfallal nagyobb élmény zenét hallgatni, de társasházban nem is lehet kihasználni egy nagy álló hangfalat pl...


Tied a választás...


Jó márkák csak ötletszerűen, elektronikákban:

Sony QS és ES sorozata, Onkyo integra gépek, Kenwood, Pioneer, Rotel, Denon, Marantz, NAD, Arcam


Jó márkák hangfalban (csak ötletszerűen):

KEF és Wharfedale (csak a nagyobb kategóriásakat ajánlom), Celestion, B&W, JPW, Focal/JMLab, TDL, Epos, Tannoy, Ruark, Spendor, Harbeth... :D

2015. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fejhallgatóban tudom ajánlani: AKG, Sennheiser, Beyerdynamic nagyobb kategóriás (és nagyobb méretű) füleseit.
2015. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

családi, kertes házban élünk, ezért jobban tetszik a hi-fi ötlete, és sok bulit is tartok, és szerintetek hány W-tól érdemes venni, hogy ha felhangosítom se recsegjen

kerestem én, csak most másra spórolok, mert ugye kis teljesítményűt nem akarok, mert szart minek, nagyra meg még most nem akarok költeni, ja és

megéri használtat venni,

Philips etéren jó márka

2015. jan. 13. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd ha ennyi az igény, hogy sok watt legyen meg ne recsegjen, akkor igazából bármit vehetsz.
2015. jan. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de mégis mit ajánlasz?
2015. jan. 14. 07:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Te nem olvastad el azt amit írtam? :(

Írtam márkákat...

Mini torony meg music center szóba sem jön.


Néha csinált a Philips is jó dolgokat, pl régebben jó CD játszókat 600-as sorozat, pláne a 400-as sorozat...

Philips hangfalat pl el lehet felejteni.


A leírtakból nekem az jön le, hogy szinte csak a hangerő számít.


Tudnod kell, hogy a hangerő marhára nem a wattoktól függ, továbbá, hogy a wattok tekintetében a legtöbb gyártó, különösen az alacsonyabb igényszintű készülékeknél Háry Jánost lekörözi...


Wattokban csakis a színuszos teljesítményt nézd (vagy az RMS-t), tovább azt, hogy hány kilós az erősítő. Ha egy hagyományos erősítő mondjuk 4 kilós, meg 4*100 Wattot állítanak róla az vicc...


Olyan erősítő illene, ami 10kg-os minimum 2*100 W rms-t tud!


A hangerőt leginkább is a hangfal hatásfoka, dB-ben mért érzékenysége, mondja meg. Egy érzékeny hangfal 1 Wattról nagyobbat szól, mint egy érzéketlen 20-ról...


Ha azt akarod, hogy aránylag nagyot szóljon, de mondjuk szobában szépen is, akkor nagy méretű álló Hi-FI hangfalat javaslok, 30-as mélynyomóval, vagy 2-3 20-as mélynyomóval hangfalanként...Ezek mélyre mennek, tudnak lágyan is szólni.


Ha még ez sem elég, akkor vehetsz hangosításra szánt (PA) hangládákat, ezek nem mennek olyan mélyre, viszont brutális hatásfokuk van (értsd pár wattal szétszedik a szobát) és drágák is. Abból a szempontból nem javaslom a PA hangfalat, hogy kemény, száraz a hangjuk és ha ész nélkül üvölteted zárt térben, akkor káros lesz az egészségre. Meg a család idegrendszerére... :) Magyarul a PA hangfalat zárt térben tényleg ésszel kéne használni.

2015. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak néhány példa, hogy értsd, hogy kb mikre gondoltam:


Erősítő: [link]


Hangfal: valami ilyesmi, egyik sem telitalálat, de most hirtelen nem látok jobbat: [link]


[link]


vagy mondjuk ilyenből négy, vagy nagyobb tesója: [link]


Esetleg ilyenből 4: [link]



PA hangfal, ezek drágák, nyilván ilyesmi kéne, olcsóbban, használtan: [link]

2015. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 14. 16:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, ezek a hangfalak csak nagyvonalakban tippek, olyan igazán jókat nem láttam most. Nagyobb JBL pl adná!!
2015. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!