Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hogy definiálnátok a...

Ti hogy definiálnátok a különbséget fesztiválzene és tánczene között? (EDM-es műfajokon belül)?

Figyelt kérdés
Igen, tudom mi az az EDM, csak azt mondják, egyre több producer gyárt fesztiválos zenéket, amik ezeken az eseményeken "jól szólnak".

#zene #tánc #fesztivál #elektronikus #EDM #jótérzel #partikrokodil
2015. jan. 13. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz így behatárolni, de egy-két ilyen tombolóst pl. nehezen lehet elképzelni egy klubban, ahol a tötyimötyi minimal meg tech house meg éppen-aktuális-pop-remix megy.


Pl. Wiwek gregor salto - on your mark -t fesztiválon elnyomják, meghalás van, de egy klubba meg eléggé wtf fejet vágnának az emberek. Sajnos.

2015. jan. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát én is néznék:)

Akkor most ezek a big room houe szamok, amiket fesztivalzenenek neveznek?

Igazabok nincs vele bajom, meg talankicsit orultem is neki. Neha szoktam hardstyle, moombaton meg ilyesmiket is hallgatni, jo latni hogy jobban bekerulnek ilyesmi dolgok a mejnsztrim zenebe. De szerintem ez 1/2 nyarnal tobbet nem fog tulelni az "elvonalban". Hangzasra valtozatosak a szamok, de felepitesre ugyanolyan a legtobb. Megy alatta ez a gang gan' gan' gang, meg van kb. 4 utemnyi drop, ahol valami "harangjatek" jatszik valami pattogos fel/le skalat. Nagyon ki fogjak ezt a hangzast sziplyozni. Akkor jovore valszinuleg mar megint mas lesz a fesztivalzene?

2015. jan. 14. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__6251966-mi-l..

itt megpróbáltunk találgatni, hogy mi jön fel ha lecsengne a big room, az első válasz az enyém.

A deep & future house nagyon felfog jönni szerintem.


Az EDM-re kitérve sajnos a diszkókban nem játszák... :/

Pl.: KSHMR - Leviathan (Coldy Holmes edit) vagy

Ahzee - Poison

na meg egy

Ido B & Zooki - Zooloo (Beatz Freq and Ranger Bootleg) -re nagyon állatul lehet tolni :DD főleg az utóbbira *_*

Sajna csak a sz4r pop remixeket, meg "jobb esetben" felkapott Spinnin számokat játszanak csak...

2015. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és #1. Wiwek-et én is bírom. Nagyon király ez a "jungel terror" féle stílus :D jó látni, hogy ismered. Sokan csak a ratyi spinnin dj-ket majmolják...

elöző voltam.

2015. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abban a kérdésben is egyetértettünk kedves előző, amit az előbb linkeltél :D


Jungle terror hatalmas, Wiwek, Rawtek Tony Junior meg talán Retrohandz is játszotta magyar producerek számát (Gekkei & Hataah - Soundbwoy Dead, Hataah - Tropical Heat), szétkap. :D

2015. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 Hogy érted, hogy EDM-et nem játszanak, az adja ki az elektronikus zene legnagyobb részét. Egyébként köszi a linket, majd én is benézek oda.


Erről a Wiwekről (meg 1-2 másikról) a Limeway, meg a Current value jutott eszembe. Igaz más műfaj, de nekik volt sok ilyen lábosos-kolompos zenéjük.

OFF: apropó kolomp, talán egy 3 éve kezdték el ezeket a cowbell remixeket csinálni mindenféle számból, pl:

https://www.youtube.com/user/dejayskrlx/videos?flow=grid&vie..

igazi mestermű:

https://www.youtube.com/watch?v=hc_xfLCtsMo

aztán most a Gyik-kel kapcsolatban nézem, hogy 1-2 ember megpróbálta már meglovagolni ezt a hullámot:D

https://www.youtube.com/watch?v=nKdr7L-i7Yg

(TNGHT - Acrylics (Donkong's Cowbell Remix) )


Bocs egyébként a sok offolásért, írjon bárki a fesztiválzenével, meg a jövő évi divattal kapcsolatban (aki akar).

2015. jan. 15. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Limewax meg CV (meg Machine Code) nagyban meghatározták a zenei ízlésemet, szerintem tőlük tartok ott most zeneileg, ahol :D


Fesztiválzenére visszakanyarodva: Szerintem a bigroom nagyrészt kimeríti ennek a fogalmát, de ott is inkább annak a tipikus hosszú és.. fat... nemtudom hogy leírni, szinitinek köszönhető, ami nem visít, nem püttyög, hanem hosszan kitartható, nem-tudom-konkretizálni szinti téma, ami meghatározó. Meg persze a Joyenergizer/Animals féle kick, overdriveolva meg koszosítva, de Pl.: van festival trap is, itt most elsősorban LOUDPVCK & gLAdiator - Tony -ra gondolok, na ott a szinti az tipikusan ebbe a kategóriába tartozik.

2015. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!