Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet az eredeti,...

Hogyan lehet az eredeti, boltban vett cd-k hangminőségét veszteség nélkül számítógépre, vagy tárhelyre menteni? Eredeti, audio formátumban másolni? Tudom, több helyet foglal így, de engem csak a minőség érdekel.

Figyelt kérdés

2015. jan. 15. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
FLAC-be kell grab-belni.
2015. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Öööö... mivel nem értek hozzá, nekem most kínaiul írtál...
2015. jan. 15. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Keress olyan programot, ami FLAC-ként lementi CD-ről a tartalmat.

Angolul tudsz?

Hirtelen ezt találtam:

[link]

2015. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, de nem tudom installálni. Azért köszönöm, utánanézek a formátumnak. Viszont azt jól sejtem, hogy ha egyszerűen átmásolom gépre az audio fájlt, akkor megőrzöm a minőségét?
2015. jan. 15. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:

FLAC-ben igen. Simán, program nélkül az audio CD-ről nem tudsz másolni CDA fájlokat.

Egyébként a 44000 KHZ-s MP3 sem ad sokkal rosszabb minőséget, mint az audio CD, bár elvileg van aki meghallja a különbséget. Ha Wav-ba mentenéd, akkor is veszteségmentes lenne, de az hatalmas helyet foglalna, mert nem tömörített formátum.

2015. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz FLAC-cal szerencsétlenkedni, lerippelheted wav-ba is, elfér.
2015. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem a wav is ugyanakkora kihívás... A Flac és a wav mindkettő lejátszható winamppal?:)
2015. jan. 16. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Amúgy azt is csinálhatod, hogy a Winampon aklaphelyzetbe állítasz mindent (EQ alapra, hangerő maxra, ismétlődést, shuffle-t kikapcsol), és az options-ében a Plug-ins rész Output részében kiválaszthatsz egy Nullsoft Disk Writer plugint. Ha megnyomod, hogy Configure, beállíthatod, hogy hova mentse, aztán húzd be a CD-t a Winampba, elvileg a Gracenote még a számcímeket is beleírja, aztán play, és átdarálja neked Wavba. De nem tudom, hogy ez a kényelmesebb-e neked, vagy leszedni egy ilyet: [link] és ezzel bánni.
2015. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozni fogok :)
2015. jan. 18. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!