Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy ember képes ilyen gyorsan játszani gitáron?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=VHIxxH7_g9U


Oké, hogy ennek nincs értelme..de akkor is, mi kell ehhez, hogy egyáltalán elérje valaki ezt a szintet, hogy bír felülkerekedni a monotonitáson ami ezen készség elsajátításához kell?


Én már csináltam olyat, hogy 1 dolgot gyakoroltam 1 óráig a gitáron, közbe mondogattam, hogy igen, ez az amitől fejlődök, de közben, a fejemben megőrültem az unalomtól, persze, még 7 év után sem tudok eljátszani, egy bitang jó gyors metál szólót, nem tudom mit csináljak ahhoz, hogy gyorsabban menjen a skálázás? egész egyszerűen metronómmal kéne hónapokig évekig nyomatni skálákat? Vagy mi?


Na de vissza a lényegre, mi kell ehhez, mert valszeg valamit másképp csinál mint amit én, mert ezzel a gondolkodással amivel én élek nem lenne ez lehetséges?

Ti mit gondoltok?


Valószínűleg nem trükk, ha csak megnézed a !fejmozgását!



2015. jan. 26. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy a srác milyen módszerrel tanult, azt nem tudhatom ,de az unalmas skálázással bizony sokat lehet fejlődni. Skálázni mindig kell, nem csak az elején és nem pár hétig, hónapig, hanem mindig. Nyilván nem azt kell a legtöbbet gyakorolni ami megy és már élvezetes, hanem azt ami nem megy, és ez unalmas. De nem kell túlerőltetni, csináld amíg jólesik, majd jutalmazd meg magad egy számodra jobban tetsző gyakorlattal. A tempót csak akkor növeld, ha már az adott tempóban hibátlanul megy.

Ne csak szimpla skálázást tanulj, hanem skálavariációkat is. Pl. Három hangot fel, egyet vissza, majd onnan hármat fel, megint egyet vissza, E1-en fordulsz és lefelé ugyanígy, minden fekvésben.

2015. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha olyan egyszerű lenne megtanulni komolyabb szinten gitározni, akkor minden sarkon találnál egy olyan embert.


A gitártanulás bizony sokszor nagyon unalmas, sokszor már szinte hányigered lehetne a monotonitástól... de máshogy nem megy.


A gyerek a videón szerintem simán metronómmal tanult meg, egyre gyorsabban és gyorsabban... bár előtte szerintem teljesen szétbontotta az egészet, és elére hogy az egészet a legkevesebb erősfeszítéssel el tudja játszani (tehát pl nem emeli fel feleslegesen az ujjait stb.)

2015. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!