Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen jobb márkájú elektroncs...

Milyen jobb márkájú elektroncsövek vannak gitár erősítőhöz? (ECC 83, EL 34)

Figyelt kérdés
Szeretném kicserélni az erősítőmön az összes csövet csak nem tudom melyik márka lenne megbízható, jó és persze jó hangú :D . Ami elhasználódott: Svetlana (Végfok 2DB), Tad (előfok 4DB) jelzésűek (ezek jónak számítanak? Mert azért ezek nem a legolcsóbbak a boltokban, de ezekkel az erősítő hangja nagyon jó volt!). A válaszokat előre is köszönöm!

2015. febr. 2. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A márka annyira nem számít a hangzásban, csak a típus, ami ECC83 ÉS EL34). Egyébként Elektro-Harmonix és Tungsram, ezek elvileg megbízható márkák.
2015. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A svetlana az jó végfoknak, a TAD-nál attól függ melyik gyártótól szerzik be éppen a válogatott csöveiket. Tehát az nem egyértelmű.

Tapasztalataim szerint a Mullardok, RFT, Svetlana ezek bírtak nagyon sokat. A JJ előfoknak jó a végcsövei nagyon hamar bedöglenek azt nem ajánlom. Én mindig Mullardot vagy ha van RFT-t használok. Előfoknak pedig 6n2p-ev orosz katonai csöveket. Ezek jók 4 ezer órát bírnak de a fűtés vezetéket át kell az erősítőn forrasztani, vagy egy kapcsolót építesz be a sasszira ha később mégis ecc83 menne bele.

2015. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A márka annyira nem számít"


Nem a frászt.

Egymás után hallgass meg egy amerikai egy német meg egy orosz triódát. Teljesen más a karakterisztikája.

Van aki a csilingelős orosz csöveket szereti, van aki a telt kerek meleg hangú amerikai csöveket...

2015. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. márc. 13. 09:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Azzal remélem tisztában vagy, hog a végfokcsövek cseréje nem plug & play, hanem szakembert igényel.
2015. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A végcsöveknél a Bias-t ne felejtsd el beállítani mert hazavágod az újakat seperc idő alatt ha felizzik! Én így jártam annó életem első fullcsöves gitárerősítőmmel.Van dokumentáció a neten hogyan kell. Csak egy multiméter és egy kis általános sulis matek és érintésvédelemi ismeret...
2015. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem a frászt.

Egymás után hallgass meg egy amerikai egy német meg egy orosz triódát. Teljesen más a karakterisztikája.

Van aki a csilingelős orosz csöveket szereti, van aki a telt kerek meleg hangú amerikai csöveket..."


Te meg hallgass meg egy Sovtek, meg egy EHX csövet, mondjuk EL34-et... ha típus ugyanaz, akkor a hangzás is ugyanaz... max. minőségben lehetnek eltérések.

2015. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem minden erősítőnél kell feltétlenül biast állítani, van autobias (ha nem matched végfokcsöveket használs), illetve fixed bias áramkör..

pl. a Traynor YCV sorozat.

2015. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!