Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Janis Joplin...

Szerintetek Janis Joplin elítélhető amiatt, amit a a rajongóknak közvetített?

Figyelt kérdés
Kicsit meg vagyok zavarodva, mivel egyik ismerősöm szerint az ő hatására szoktak rá az akkori fiatalok a drogra, a többes szexre, a hűtlenségre én viszont vitatkoztam vele amikor kérdezte, hogy mennyivel különb a gépzenénél Janis Joplin, mivel a gépi semmi zenék is most már beleintegrálódtak a kultúrába. Ezzel a nézettel nem tudok azonosulni. Szerintem nem kéne Janis Joplin zenéjét és magát a karaktert a mai tucatzenékhez hasonlítani. Jó rendben. Valóban volt olyan amikor a színpadon szexuális jelenetek történtek vagy ő kihívóan viselkedett. De ő döntötte volna romlásba a világot? Dehogy.
2015. febr. 10. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Abban a korban volt csak kihívó a viselkedése. De nézd meg most mit művelnek a csajok a színpadon alig ruhában és máris szende szűznek tűnik Joplin.

Na, meg azért nem csak az ő hatása érvényesült akkor, ott volt Hendrix, Morrison és az egész hatvanas hetvenes évek, amik a lázadásról a fiatalságról, a háboró ellenességről, és a szabad szexrőlt szólt. Janis Joplin csak közvetítette e mozgalom elveit a saját eszközeivel, de nem ő volt az egyetlen.

2015. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez rendben is van. Valóban Jimi Hendrix, Jim Morrison és a többiek közvetítettek egyfajta értékrendet, ami nem merült ki szerintem annyiban, hogy szexuális szabadosság. Egyfajta filozófia, morális értékrend, a társadalom fonákságainak bemutatása is erősen rányomták bélyegüket a dalokra. Nem mellesleg egy mozgalmat, üzeneteket lehet úgy is közvetíteni, hogy nem azonosulsz teljes mértékben annak minden pontjával. Anélkül nem lehet szeretni, hogy nem iszik valaki, nem dohányzik, nem drogozik és nem csapodár típus?
2015. febr. 10. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!