Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei ízlésem nagyon kirí...

A zenei ízlésem nagyon kirí az átlagétól. Én nagyon büszke vagyok rá. Olyan zenéket hallgatok, amit gyakorlatilag Európában, Amerikában, de még Ázsia legtöbb részén sem ismernek, mégis jók. Mi a véleményük?

Figyelt kérdés

Igaz, félig filippínó vagyok, de apámat nem ismerhettem, sosem láttam. Közel-keleti kiruccanásom kivételével nem voltam az ázsiai földrészen máskor. Magyar identitásom sosem volt, az ázsiai is fokozatosan jött elő az évek során. 16 éves vagyok most, beszélek angolul, japánul, magyarul, kicsit filippínó nyelven is.

Ami érdekes, úgy érzem vérből rajongok a környék iránt, ahonnét származom, beleértve a zenét. Bizony, -a Fülöp-szigetekkel- szomszédos országok zenéit hallgatom, nem igazán a TOP slágereket, amolyan rejtettebbeket... És bár örülök mind az apai, mind az anyai származásomnak, de a zene és a nyelv (főleg az!) és olvasott dolgok, az adott országgal kapcsolatos videók, etc. hatására megváltozott az identitásom. Egyszer indonézként éreztem jól magam! Máskor japán, illetve kínai voltam... Mindenből merítettem egy kicsit... A zene gondolatokat ébreszt bennem, megríkat már évek óta, megnevettet, megtáncoltat...


https://www.youtube.com/watch?v=kaBVurTeFK8

https://www.youtube.com/watch?v=v50OZvL2LpE

https://www.youtube.com/watch?v=vXKCsVq9w6E&list=PLvJsbN1Khj..

https://www.youtube.com/watch?v=fHWa-bz-oKs&list=PLvJsbN1Khj..

https://www.youtube.com/watch?v=Cw2DmNTWns4&index=45&list=PL..


Ez most csak néhány indonéz, néhány a lejátszási listámról. Hallgatok még khmer, vietnami, thai, kínai zenéket is, a filippínókkal újabban ismerkedem.

Van itt még ilyen elvont ember?

Egyébként szívesen várom a privát üzeneteket, ha szükséges (kérdések, zenék).



2015. febr. 23. 00:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Meg az embereket is kedvelem, ismerősök is vannak Ázsiából.

(Délkelet- és Kelet-Ázsia). Nem gyűlölök semmilyen népet, de valahogy a Nyugat kiesik a szemszögemből és kevésbé érdekel. Úgy érzem, kicsit álomvilágban is élek, de szeretnék kijutni Las Pinas-ba, ott élni közben körbejárni a szomszédjaimat, élvezni az életet, a napfényt, a legkevesebb gonddal... etc.

2015. febr. 23. 00:52
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Egészségedre!
2015. febr. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Na de tényleg most mit csináljunk, álljunk fejen? Azért mert hallgatsz 1-2 keleti katasztrofális mainstream zenét még nem leszel különleges :D Állításod szerint sehol nem ismerik aztán van amelyiknek fél milliós nézettség van :DD

Én is tudok olyat linkelni olyat amit nem sokan ismernek, még sem leszek különleges :D

Aztán a nyugati kultúra meg kapásból nem érdekel, holott kétlem hogy olyan kirívóan mély ismereteid lennének róla.

Na tehát te nem magyar nyelven hallgatod a lola, meg fluor tomi szintű zenét hanem indonézul. Egészségedre!

2015. febr. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben nincs semmi elvont! Mindenki úgy él ahogy neki a legjobb. (stílus szempontjából...)
2015. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt hittem, hogy egy kétszázadik "Ugye milyen különleges vagyok, hogy rockot és metált hallgatok és nem állok be a sorba a sok birka közé, akiknek szar ízlésük van?" szöveget fogok olvasni...


Mit mondhatnék? Nekem annyira nem jönnek be, kivéve a harmadikat.


@#2 te komolyan azt mondtad, hogy MAINSTREAM????????!!!!???? :O Ebből az öt számból négy nem éri el a százezret, kettő még a tízezret sem...

2015. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen. És akkor mi van? :DDD Attól mert valamit nem néznek sokan (mert mondjuk pocsék) még stílusában lehet sablonos. Ez ugyanolyan mint másik 1000 előadó zenéje a stílusban. Mainstream.
2015. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen független dolgokat próbálsz összemosni. Egy zene pont attól mainstream, hogy sokan hallgatják. Az, hogy mennyi sablont használ, teljesen más téma. Például Skrillex 2010ben az egyik legmainstreamebb előadó volt, pedig viszonylag egyedi volt, amit csinált, ugyanakkor ez a banda [link] sosem volt mainstream, pedig ugyanolyan a zenéjük, mint az összes többi valaha volt myspace deathcore bandának.
2015. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó hallod ne beszéljél már nekem hülyeségeket, a mainstream azt jelenti fősodratú. Tehát része annak a zenei főáramlatnak ami ebben a korszakban jellemző. Ha nem mainstream lenne, akkor underground. Ez szerinted underground okoskám?:DD Csapom a nyakadat.
2015. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ránéztem arra a számra, amit épp hallgatok, 649 megtekintés van rajta összesen, mégsem írok ki kérdést, hogy mennyire nagyon egyedi vagyok, istenítsetek! :D
2015. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert szerinted az 5 Seconds of Summertől a She Looks So Perfect, Martin Garrixtől az Animals és Taylor Swifttől a Shake It Off azért mainstreamek mert hasonló a stílusuk vagy mert sokan hallgatják?
2015. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!