Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyiket érdemeseb...

K200 kérdése:

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni kezdő gitárosnak: elektromos- vagy basszus gitárt?

Figyelt kérdés
Mi a különbség árban, hangzásban, mennyire könnyű megtanulni vele játszani, magában is jól hangzik vagy kell hozzá más is, és hogy milyen stílusban használják általában.

2015. febr. 23. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Két külön hangszerről beszélsz... nincs ilyen, hogy melyiket érdemesebb... A basszusnak nagyon mély a hangja, a zene "mély tartományát" adja meg (legalábbis sokszor csak kéne, de ebbe ne menjünk bele), illetve sokszor alap ritmus szolgáltatására alkalmas. Elektromos gitár pedig... hát erről mit lehet mondani? Képzelj el egy akusztikus gitárt tömör fából és hangszedőkkel, de messze nem ilyen egyszerű, de legegyszerűbben talán így lehet megfogalmazni. Basszgitáron könnyebb elérni egy vállalható szintet, mint szólógitáron, viszont ha iszonyú bonyolult és technikás szólókat akarsz, az basszuson nehezebb, legalábbis szerintem.
2015. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Viszont basszuson nem tudsz igazán kezdőként se önállóan, se önmagadat kísérve játszani, úgy értem, magában nem olyan nagy élvezet, ha nem vagy kifejezetten a basszusra rákattanva.
2015. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kezdőknek mindíg azt mondják, hogy elősszőr elektromos aztán basszer... De szerintem mindenképp a döntő szempont az legyen, hogy melyik hangzása jön be inkább... Én biztos meguntam volna a basszert, de mostmár egyre jobban tetszik a hangja... Semiképp ne az alapján döntsd el, hogy melyiken ,,könyebb" játszani, ez ennél öszetettebb...

Keress rá a youtube-on és hallgass meg pár riffet mind2 hangszerrel vagy menj el egy hangszerboltba és próbálld ki ! :)

2015. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!