Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elég hülye vagyok a zenéhez,...

Elég hülye vagyok a zenéhez, elmagyarázná ezt nekem valaki?

Figyelt kérdés
Szóval a zongorán ,miért kell egyszerre több hangot is leütni? Azok milyen fajta új hangot tudnak alkotni ,ami 88 billentyű nem? És más hangszeren is használnak egyszerre ilyen sok hangot?

2015. febr. 27. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egy új hangjegyet alkotnak hanem egy hangközt és igen a 88 billentyű közül egy sem tud hangközt kelteni, csak hangjegyeket.


Erősen hangszerfüggő, pl fúvós hangszereken lehetetlen akkordokat vagy hangközöket lefogni, viszont pl gitáron meg zongorán lehetséges.


Csak, hogy egy kiváló példával szemléltessem


50 másodperctől [link] és 5:48 másodperctől [link] ugyanaz a dallam hallható (egy kis terccel lejjebb, de ez lényegtelen) viszont teljesen más kicsengése van mert az akkordok alatta eltérőek az elsőnél I I V V7, a másodiknál vi vi iii iii7

2015. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!