Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok ajánlani dalokat,...

Koviberci kérdése:

Tudtok ajánlani dalokat, amiket könnyű eljátszani gitáron?

Figyelt kérdés
Szeretnék dalokat tanulni, de egyszerűket mert mág nem nagyon megy, szóval valami egyszerű dalra gondoltam, ami nem bonyolult.

2015. márc. 3. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A legtöbb dal elég könnyű, én azokat szoktam megtanulni, ami megtetszik.

Lepötyögöm a dallamot és megkeresem hozzá a kíséret akkordjait, amik adódnak általában, esetleg némelyik dzsessz akkordot próbálgatom egy kicsit, hogy jobb legyen a hangzás, aztán keresek hozzá egy ritmust, mert nem muszáj pontosan úgy játszani, ahogy előttem tették, meg nem is könnyű egyetlen hangszeren pótolni egy zenekart.

Részenként haladok, amit meg tudok jegyezni.

Ha elfelejtem, megint meghallgatom az eredeti dal részletét.

Lényegében azok a nehezebbek, amikben akár többször is szólamot váltanak, vagy nagyon bonyolult a dallamvezetés.

Most egy régi dallal küszködök, talán ismered, Paroles, paroles a címe és éppen az tetszik nekem benne, hogy bonyolult. Igaz nő az énekes, Mina, Dion, Dalida, vagy Vinze Viki és egy pasi szövegel mellé, de az nem érdekel, ütős a dal nélküle is (Delon, Lupo, Lukács Sándor).

Paródiája is van, ahol Nő mondja a dumát és Celentáno nyomja a dalt és közben dobálja a karamellát.

Már három napja tanulom, kezdem unni, de mindig elfelejtem egyes részeit.

Én azt is gyakran csinálom, hogy főleg gitáron, összehozom a kiséretet és a szólamot, de nem bánom, ha nem pontosan az jön ki, ami az eredeti dalban van, így egyedi hangzása van, gyakran teljesen új a dal.

Ha már ismerem a dallamvezetést , az akkordokra megpróbálok valamit imprózni, esetleg kihagyom, vagy éppen beteszek nagyobb távközű ugrásokat, amik jellegzetesek. Néha a sémát is megváltoztatom és máris kész egy egyedi, saját dal, ami ugyan lopkovicsnak indult, de annyi baj legyen, el sem hiszed hogy ugyanazzal a néhány hanggal mennyi nagy sláger lejátszható.

A legtöbbet amúgy is áttranszponálom a saját énekhangom skálájába, ez is egy módszer a könnyebb lejátszhatóság érdekében.

Skálázz sokat, tanulj bontásokat, ritmusokat és módszereket, minden sokkal egyszerűbb lesz egy idő múlva.

Kottát én már alig olvasok, mert csak passzióból csinálom és hallás után is egész jó dolgok sülnek ki. Mint írtam, azokat játszom, ami megtetszik és csak ritkán fordul elő, hogy meg kell keresnem a kottáját, mert valamelyik akkordja nem jön be nekem magától.

Meg lehet tanulni ezt és így elég hamar sok dalt tudsz majd lejátszani, még ha nem is teljesen pontosan úgy, ahogy eredetileg szólt.

2015. márc. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!