Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól Alice Cooper...

Miről szól Alice Cooper Poison című száma?

Figyelt kérdés

Lehet hogy buta kérdés, vannak sejtéseim miről szólhat, de biztos szeretnék lenni benne. Imádom ezt a számot, hallgatni is, a klippet is, szöveget is átbújtam. Azt mondják ez tulajdonképpen egy szerelmes dal. Na de kissé durva. :D Olyanokat énekel benne pl. hogy "I wanna hurt you just to hear you screaming my name" (Bántani akarlak csakhogy halljam ahogy sikoltod a nevem), vagy "You're poison runnin through my veins"(A mérged végigmegy az ereimben).

Azért ezek kemény sorok. Arra gondoltam, hogy talán egy nőről énekel akit szeret, akinek a rabjává vált és függ tőle, nem tud szabadulni tőle, ilyen "végzet asszonya" típussal akivel ugyan szenvedélyes a kapcsolata de pusztító, és amolyan "se veled se nélküled".

Az is eszembe jutott a második sorrol amit bemásoltam, hogy képletesen nem-e valamiféle kábítószerről énekel-e.


Megköszönöm annak aki kulturáltan válaszol. :) (Kíváncsi vagyok, hátha valaki olvasta valami nyilatkozatát, látta interjúját amiben mesél a dalról hogy keletkezett és kiről írta).



2015. márc. 10. 16:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szeretem ezt a számot. :D


[link] - itt például azt írják, hogy "Alice Cooper said in a recent interview that this song is about his alcohol and drug addictions." - én ezt a verziót preferálom, de konkrétabb bizonyítékot nem találtam.


Valószínűleg akinek soha nem volt dolga drogokkal, annak inkább a szerelem fog eszébe jutni. Viszont szerintem van benne több olyan rész, amiről elég könnyen lehet erre asszociálni, pl.

"One look could kill, my pain, your thrill"

"I wanna taste you, but your lips are venomous poison, You're poison runnin through my veins"

"Don't wanna touch you, but you're under my skin"

stb stb.

Lehet, hogy csak én fantáziálom bele... :)

2015. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!