Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ócó kínai Capo jó valamire,...

Ócó kínai Capo jó valamire, vagy nem éri meg azt a 400Ft-ot sem?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyeneket találok, ha az alap feladatát ellátja, akkor inkább nem veszek itthon 1000 fölött, nem is lenne gyakran igénybe véve, tehát komolyabban a tartósság sem számít. Személyes tapasztalatoknak örülnék főleg, de tapasztalat nélküli szakértői vélemény is jöhet, ezeket előre is köszi!



2015. márc. 26. 01:28
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Mint mindig, megint lefelejtettem valamit: a gitárom egy olcsóbb stratocaster.

túl görbe a fogólap (asszem kicsi a rádiusza?) és ceruzával nem sikerül :D

2015. márc. 26. 01:31
 2/25 anonim ***** válasza:

Ez a jó minőségű Kyser kápó kínai másolata, ha a rugó jó meg a két rész illesztése, működnie kell.

Ha nem zavar, hogy 2-3 hét alatt ér ide...

2015. márc. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szuper! Kösz az infót! A szállítási idő nem gond, volt amire 45 napot vártam, addigra megjött, közben 40. napnál visszafizették :D

Am ha a rugó gyenge, az van itthon, ha az illesztés gagyi, arra meg van reszelő :D

2015. márc. 26. 03:44
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha már az ócó cuccoknál tartunk, lenne még1 kérdésem: mennyit ér egy: [link] ? többször felmerült bennem, hogy veszek egy ilyet, mert több gitár van, és macerás mindig átrakosgatni az övet AMIT a hangszerboltban vettem 1200-ért, de az is elejtette 2x-3x a gitáromat (függőleges helyzetben kb, a felső lyuk kitágult). Mivel tud ez kevesebbet annál?
2015. márc. 26. 03:59
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de elég gagyinak néz ki, ócska, kemény, kiszálasodott anyag, a fene tudja mennyire stapabíró a vége, műbőrnek tűnik.

Ezen nem filléreskednék már, az egyik legfontosabb kiegészítő, hogy ne verd a földhöz a gitárt. Miért nem veszel egy normális szíjat inkább?

2015. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jogos mondjuk. Azért nem szívesen veszek drágábban, mert mondom, az is okozott már csalódást, de ahhoz képest számomra jó drága. 1200Fo-ot inkább félre teszek, hogy ha valami akármi akárhol (nem feltétlenül gitáron) elromlik, legyen mihez nyúlni. Egy dolog amire viszont költenék is, ha tudnám, mennyi a különbség, egy ilyen 600Ft-os ebay-es kábel, és egy ilyen: [link] közt. Az előbbivel 2 példányban rendelkezek, de nem vagyok megelégedve a hangminőséggel, de jobb híján azt sem tudom megnézni, ez szedi-e föl a zajt és ad alacsony jelet.
2015. márc. 26. 06:54
 7/25 A kérdező kommentje:
Ja, a kábelre még költenék is, az az én fejemben jóval többet ér mint 1 darab fekete szalag a végén 2 db műbőrrel :D
2015. márc. 26. 06:56
 8/25 A kérdező kommentje:
csak hogy ne maradjunk link nélkül: pl.: [link]
2015. márc. 26. 06:57
 9/25 anonim ***** válasza:
A kábel az, amire tényleg megéri költeni. Egy régebbi,kezdő kategóriás gitáromhoz kaptam 2 ilyen kábelt, az a kisebb gond volt, hogy pár nap alatt tönkrement, de nagyon sok zajt szedett össze. Szóval azt nem igazán javaslom, egy normális kábel (tapasztalatom szerint főleg a pipás végűek) elég sokáig kitart, és nem okoz felesleges bosszúságot. Ja, és mégegy. Amit linkeltél ebayról, az fix kivitelő, tehát ha a csatlakozóknál megszakad (ami a leggyakoribb hiba normál használat mellett), nem tudod újraforrasztani, míg a szétszedhető csatlakozóval szerelt normálisabb kábeleket igen.
2015. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

szerintem a Capo megér egy próbát, lehet én is megrendelem, múltkor akartam venni, és egyetlen normális 16 euró volt..

Hevederből meg én is inkább jobbat ajánlok, mert mégis csak az tartja a gitárt... én egy egyszerű Warwick hevedert ajánlok, én 5 euróért (1500ft) vettem gitárboltban egy 7,5cm verziót, ami szerintem sokkal jobb mint a 5cm-ek mivel ez nem vágja annyira a vállad.

Amúgy meg árulnak ilyen strap lock-okat, amiket ha felszerelsz, akkor ha felteszed a hevedert, akkor rá tudod erősíteni, így soha nem fog lecsúszni.

2015. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!