Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jó az új Nightwish album?

Jó az új Nightwish album?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi a jó, nézőpont kérdése, azt ki tudná megmondani hogy neked tetszene-e?

Én ma hallgattam meg először az új lemezt és azt kell mondjam, nem az én zeném.

Floor hangja rettenetesen középszerű, olyan mint Olzoné, annyi különbséggel h Floor hangjának olyan beütése van mintha egy 60 éves énekelne, aki egész életében cigarettán meg pián létezett volna. Néhol idegesítően rekedtes, nem tiszta. Több énektémából többet is ki lehetett volna hozni, nyilván a hölgy a felvételek idején több időt töltött a szaunában és a vízparton mint a próbateremben. Már lassan én is csatlakozok fogok a "vissza Tarjával a Nightwishbe"-mozgalomhoz. :)

A számok többsége nagyon egyforma, az új dobos srác meg nem ismeri a mértéket, neki is illene tudni h a minőség előbbre való mint a mennyiség, ennek ellenére megállás nélkül üti tempósan a dobot + mellé az erős gitár az egésznek egy homogén metálmassza hangzást ad és az esetleges dallamokat is elnyomják.

A dalszövegek szépek, jól megírtak, igazán "Tuomasosak", csak az érzelmesebb témákat hiányolom, ami a régebbi lemezeket jellemezte. Szeretem ha egy dallal tudok azonosulni, ami elgondolkodtat és megérint de itt nem igazán találok olyan dalt ami könnyre fakasztana.

Zeneileg jól hangzik mint mindig, viszont ez a lemez annyira eltérő a korábbi Nightwish lemezektől, hogy hallgatás közben vagy tízszer megnéztem a CD borítót a kezembe: ez tényleg Nightwish, nem lehet hogy valami más zenekar csempészte bele a CD-jét a Nightwish CD helyett?

Viszont van egy nagyon jó dolog a lemezen: Troy! A hangja és a játéka is színt visz a zenébe, bárcsak többet énekelne, mert szép hangja van.

De inkább hallgasd meg a Youtuben hogy neked jó lenne-e az új album. :)

2015. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát én most hallgattam meg. tény, hogy az eddigi albumokhoz képest rohadt fura. de szerintem ez csak azért van, mert (legalább is szerintem) olyan skótos beütése van a cuccnak. talán Troy tiszteletére, vagy egyszerűen csak most ilyen kabát volt Tuomason, nem tudni. de a lényeg, hogy a furasága ellenére hallgatható.

Floor hangja szerintem (ellentétben az előttem szólóval) egyáltalán nem középszerű, és nem is olyan mintha vodkában és cigifüstben pácolódott volna. sőt! kifejezetten az egyik legmagasabban képzett női hang, mivel képes egyaránt torok és fejhangon is énekelni, ami eléggé ritka. hallottam már operaáriát is énekelni, és azt épp olyan könnyedén nyomja le, mint a metált. amennyire nem bírtam őt eleinte, annyira megszerettem a hangját.

véleményem szerint jót tett a Nightwishnek az énekesváltás. én mindhármat szeretem, ugyanis mindegyik énekesnő valami újat hozott a bandába. így nem vált unalmasan egysíkúvá.


de ez persze csak az én véleményem. mindenkinek szíve joga eldönteni, melyik korszakot preferálja.

2015. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg több hallgatás kell neki hogy megfogjon, de minél többet hallgatod, annál jobb lesz. :)
2015. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!