Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani magyar könnyűzenéről? Gondolok itt pl. Halott pénzre, Wellhellora, ilyesmire.

Figyelt kérdés
Mert szerintem a dalszöveg rém gagyi, a dallam meg iszonyatosan sz@r. Az összes osztálytársam ezekért van oda, a sulirádióban kedden csak úgy háromszor ment le a van valami a levegőben. Engem ez a műfaj borzasztóan irritál, valaki meg tudja mondani, mért ilyen felkapottak??

#Wellhello #gagyi zene
2015. ápr. 2. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én ezzel nem voltam tisztába hogy ezek jelentik Magyarországon a könnyűzenét. De mind ettől függetlenül ugyan úgy gondolom, ezek kisstílű filléres tehetségtelen előadók, egy lumpóproli közönségnek szánva.
2015. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
gusztustalan
2015. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Like
2015. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
én nagyon szeretem őket
2015. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, négyes akkor légyszi kifejtenéd, hogy szerinted mi az, amitől sikeresek, vagy mi miatt szereted őket? Mi az, ami tetszik neked bennük???? :)
2015. ápr. 7. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem tetszik a One Direction, meg tudod mondani, hogy miért ilyen felkapottak?

Nekem nem tetszik a Metallica, meg tudod mondani, hogy miért ilyen felkapottak?

Folytathatnám még a sort...

Igen, a Halott Pénz az egyik kedvenc együttesem, szeretem a Wellhello zenéit is, a Punnany Massifot is imádom.

Mivel te is a Valami van a levegőben c. dalt említetted, ezért Halott Pénzzel példázódva fejtem ki a kérdésed.( Ja, amúgy nem a 4-es válaszoló vagyok.)

Szóval. Szerintem igenis van értelmük a dalszövegben, persze nem kell semmilyen művészi mélységet keresni A feneked a gyengédben, a Hello lányokban.

Ezek felkapott slágerek, azért csinálták őket, hogy játsszák a rádiók. De a zenekar nem csak ennyiből áll.

Ajánlom neked meghallgatásra a pl. a Feltámad a tengert. Nem garantálom, hogy oda meg vissza leszel érte, sőt, de arra már nem lehet mondani, hogy rém gagyi, meg iszonyatosan szar.

Egyébként akkor én is kérdeznék valamit, mert engem is irritál valami. Miért kell más zenei ízlését fikázni? Irritál, rém gagyi, iszonyatosan szar. Akkor mit foglalkozol vele? Miért nem lehet elsétálni mellette? Nekem nem tetszik a rock műfaja. Na és? Nem keresek rá youtube-on számokra, hogy kommenteket írjak alá, mert egyszerűen tiszteletben tartom, hogy ők a rockban találták meg azt, amit nekik a zene jelent. Én ezt egyrészt a Halott Pénzben találtam meg. Zavar ez bárkit is? Mert ha igen, szívesen meghallgatom, hogy miért.

2015. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Ja, és akkor a kérdésedre a válasz, amit bár nem nekem raktál fel, még válaszolnék rá attól.

Mint az előző válaszomban is írtam, azért szeretem őket, mert én bennük találtam meg azt, ami számomra a zenét jelenti. Nem az énekest nézem, hogy istenem hű de jó hapi, a zenét hallgatom. Tetszik a szöveg, a dallam, a stílus, az amit képvisel, és ahogy azt képviseli, kifejezi.

Arra meg egyértelműen nem lehet válaszolni, hogy mi tette őket sikeressé. Az, hogy olyan slágereket csinálnak, amit nem tud kiverni a fejéből az ember, olyat, amit játszanak a rádiók, olyat ami eladható.

Persze, nem olyan értelemben eladható, hogy teljesen kifordul önmagából a sikerért, hanem egyszerűen olyan dalokat gyárt, ami már nem csak egy szűkebb réteget fog meg.

2015. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát az biztos, hogy nem megy ki a fejünkből. :D


Persze, én tiszteletben tartom, hogy van, aki ezt szereti, de gondolj bele abba, hogy amint jön valami új sláger, azt fogod hallgatni, mert az a menő, a Halott pénzt meg elfelejted.


A rock, vagy más jelenleg kevésbé populáris műfajok zenéi nem olyanok, hogy azért hallgatjuk mert ez a menő, azért hallgatjuk mert tényleg ezt szeretjük, ez nem felejtődik el úgy, mint a most népszerű szerintem gagyi dalocskák.

2015. aug. 7. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiheted, hogy a Halott Pénzt nem fogom elfelejteni, mert 2011 óta hallgatom őt/őket. Persze biztos vannak olyan rajongók, amilyenre te gondolsz, hogy meglátták a Valami van a levegőbent a VIVAn, és most hűdemekkoranagy rajongók, aztán, ha kijön az új Justin Bieber szám ő lesz az új favorit.

Igen, ez tény, hogy a rock műfajában kevesebb az olyan előadó, akit felkapnak, egy évig divat, és utána eltűnik a süllyesztőben. Egyébként a Halott Pénz sem ilyen zenekar, tehát ők nem 1 éve tűntek fel, és eltűnni sem fognak, max nem fogja már őket játszani a rádió. De egyébként rockerek között is vannak, nem is tudom, hogy nevezzem őket, divatmajmok, akik felveszik a Ramones meg Nirvanás, meg Guns N' Roses-os pólót, és akkor ők most mekkora nagy rockerek.Tehát ilyenben nem lehet szerintem általánosítani.

2015. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!