Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Majka és Curtis...

Szerintetek Majka és Curtis zenei világa és dalszövegei miért annyira népszerűek? Mit mutat fel ez a dalszöveg, ami hatással van a 15-30 év közöttiek gondolati-érzelmi világára?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 17:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Önkorrekció szükségeltetik. Mit mutatnak fel az ő szövegeik, ami... utána ugyanaz.
2015. ápr. 4. 17:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem túl értékeled a hatásukat.
2015. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Ezek a lányok egyre vékonyabbak c. számuk jól el lett találva.

Megvan a feelingje.

2015. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Túlértékelem? Minden fiataltól hallom a nevüket. Bár én kifejezetten utálom. Feelingje lenne? Valahogy ezek már nem tudnak kultikus zenekarokká válni. Tény az, hogy ma már létezik hip hop kultúra. Számomra azonban nem tudnak felmutatni semmit. Zenéket nem az értékek miatt hallgatunk? Pontosabban nem csak. Egy rap dal vagy gépzene pont azt a fajta funkciót kapcsolja ki, ami fontos lenne, az élő személyiség.
2015. ápr. 4. 18:04
 5/9 vattacukor elefánt válasza:
46%
Ahogy látom tipikus "Csak az n zeném jó" kategóriájú ember vagy. Az, hogy nem érzed át egy műfaj nyújtotta élvezetet, mért kell ócsárold? Lehet, hogy neked nincs "élő személyisége" másoknak viszont nagyon jó kikapcsolódást/emléket/élményt tud adni egy olyan műfaj is amit te nem szeretsz (gondolok itt rap-re és gépzenére)
2015. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Zenei ízlésem spektruma szerintem elég széles, azaz: classic rock, blues, jazz, folklore, chanson, country, musicalek, időnként komolyzene és régi slágerek is. Az viszont tény, hogy mindenféle populáris, hatásvadász művészeti produktum számomra emészthetetlen. Említed a gépzenét, ami köszönőviszonyban sincs a zenével. Ha valakinek számítógépe van össze tud szerkeszteni bármikor valami katyvaszt, aminek semmi értelme. Valaha tudtak még zenélni és fontos volt az élő egyéniség. Ma ez hová lett? Felmerülhet benned a kérdés, hogy ha annyira egyszerű, akkor miért nem rukkolok elő vele. A válasz egyszerű: nem adnék ki olyan munkát a kezemből, amivel nem vagyok elégedett és távol esik az én stílusomtól, a kifejezésformámtól. Lehet, hogy valakinek ez a kifejezőrendszere. Ezt megértem. Azt viszont hiszem, hogy azok az emberek akik ezen a zenén nőttek fel a kábítószerek rabjává válnak. Bizonyított tény, hogy sokkal több kábítószeres van a gépzenehallgatók körében mint aki rockot hallgat. Erről készültek kutatások is. Mit értünk gépzene alatt? (techno, drum and bass, house, rave, etc.). Sajnos voltak discoba járó ismerőseim és tudnék mesélni róluk. Lehet kategorikusan elutasítok valamit, de joggal.

2015. ápr. 4. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Pedig eléggé ilyen ember vagy.

Amit felhoztam számot arról szól például, hogy jön a tavasz, a nők egyre lengébben öltöznek, aztán nézel, hogy mi van.

Valóban ilyen a tavasz, a jó idő.

2015. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vattacukor elefánt válasza:
40%

Egyáltalán nem jövök azzal, hogy csinálj olyat ami szerinted könnyű, és abban sem hiszek, hogy akik ilyenen nőnek fel azok a drogok rabjává válnak. Ennyi erővel azt is mondhatom, hogy vannak teljesen rockos és teljesen gépzenés barátaim, és a rockosok sokkal inkább rasszisták meg rosszmájúak (mert a zenéjüket felsőbbrendűnek gondolják, gondolom én, és mondják ők is).

Én személy szerint szeretem a "gépzenét", a barátaim közül is nagyon sokan. Azt, hogy miért nem zene én sose fogom megérteni. Mi a zene definíciója? Wiki szerint "A zene a hangok és a csend érzelmeket kiváltó elrendezése, létezésének lényege az idő." Szerintem aki ilyen zenét hallgat abból is vált ki érzelmet ez a zene.

Szintén Wiki: "A művészet szó tágabb értelemben minden alkotó célú emberi igyekezetre vonatkoztatható."

Persze nem várom el, hogy mindenki szeresse ezt (vagy akármelyik másik) műfajt, de azért az elfogadás és megértés szerintem nem egy nagy kérés. Ahogy én is elfogadok olyan műfajokat, amiktől borsózik a hátam.

2015. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Mert Majka mama egy pop ipari szajha. A zenéjük borzasztóan gyenge, de hála a médiának meg valószínűleg a pörgetésnek hatalmas népszerűsége van, de nem a rapszakmában, mert ott elég nullák.

Ameddig Kicsi Tyson írta Majka szövegeit addig elég jó volt, de utána meg látszik milyen zenéi vannak, de Curtis sem sokkal jobb...

Mind a ketten más hátán felcsúszó kis g**ik, Majka 2 ember hátán is mászott míg Körte csak Bukta hátán.


Én szerintem nagyon egyszerű zenéik vannak, össze sem hasonlítható egy olyannal, mint mondjuk 2Arc vagy Funktasztikus, de akár még Fankadeli is 100x jobb náluk.

2015. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!