Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki leírná nekem, mi a baj...

Valaki leírná nekem, mi a baj az S. M. Entertainment-tel?

Figyelt kérdés
Ugyebár koreai vállalat, híres kpop bandákat futtatnak, de az EXO Krises és Luhanes ügy után kiszivárgott pár infó, hogy pl. alig hagyják az idolokat aludni, összevissza időpontokban étkeznek, magyarul nincs egy kialakított napi rutinjuk, ami miatt egészségügyi problémák léptek fel Luhannél is. Arra lennék kíváncsi, pontosan mikre kényszeríti az SM az idolokat, mit csinálhatnak és mit nem?

2015. ápr. 6. 04:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért amit mondanak, erős túlzás. Mert azért nézzük meg, a SHINee-nál még nem láttam semmiféle botrányt, pedig ők is az SM-nél vannak.

Keményen veszik őket, de ezzel mindenki tisztában van, mikor gyakornoknak jelentkezik, aztán pedig az az időszak is azért van, hogy kiderüljön mind a cég, mind a gyakornok oldaláról, hogy alkalmas-e erre az életre. Ha nem ilyen lenne, akkor nem az SM lenne a legnagyobb cég a K-pop-ban. Valamit valamiért. Hírnevet csinálnak, de az ő feltételeik szerint kell élni.

2015. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bennem csak az okoz enyhe "csalódást" (nem tudok másképp fogalmazni), hogy lehet, hogy amiket csinálnak a fiúk/lányok, a fele megjátszás, a másik fele pedig kényszerből van. Élvezik-e ők ezt vajon? Hülyén hangzik, de majd' megszakad a szívem, mikor arra gondolok, hogy a hőn szeretett csapatom igazából már a háta közepére sem kívánja az egész "cirkuszt", és inkább hagyná a francba az egész kpop-ipart, mert megbánta, hogy belekezdett.
2015. ápr. 6. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek tekintettel az idolok egészségügyi helyzetére és tényleg túldolgoztatják őket. Egyébként azon én is elgondolkodtam, hogy a SHINee hogy "éli túl" az SM-et (akárhogy is, nagyon örülök neki, remélem jól bánnak velük), viszont rajtuk kívül nincs még egy SM banda akik egyben maradtak volna. Azt még meg kell említeni hogy mind a Suju, mind az Exo esetében kínai tagokról volt szó, és ilyenkor közrejátszik a rasszizmus is. Olyan hírek is terjedtek, hogy az SM teljesen másképp bánik a kínai tagokkal, megszégyenítik őket és nem is kapnak annyit mint a koreai társaik.

Persze mindenki azt hisz amit akar, de szerintem nem ez a hírnév kulcsa. Mert nézzük csak a JYP-t, ők is tagjai a BIG 3-nek, mégis nagyon emberiek.

2015. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb cég nem korrekt. Az SM se, nagy cég ide vagy ida. A YG mégis normális cég, pedig nagy. A TVXQ esetéről nem tudom hallottál-e. Ott is kivált ha jól tudom 3 tag. Gondolom nem hiába. De ezek után az SM ahol lehetett keresztbe tett nekik, alig találtak céget ami magukhoz veszi őket. Nem tudtak sehol fellépni, külföldön kellet próbálkozni. Szóval egy nagy cégnek igen hosszú a keze.. A legtöbb esetben a pénz fontosabb mint az idol. Mondjuk szerintem a TS Ent még az SM-nél is rosszabb
2015. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindeninek köszönöm a válaszokat!!!

Utolsó, miért, a TS-sel mi a helyzet? Kik vannak náluk? Nem hallottam még erről az ügynökségről.

2015. ápr. 9. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
A TS-nél a B.A.P van (még tart a per sajnos) Nem kaptak normálisan fizetést és tavaly kaptak először fizut 2012 után. Orvosi papírjuk volt hogy nem kéne fellépniük mert az egészségi állapotuk nem megfelelő. TS-t nem érdekelte. Szüleikkel nem találkozhattak, max párpercre. Az egyik tag elájult a kimerültségtől bevitték a sürgősségire. Innen meg vitték is fellépni.
2015. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na gyönyörű. Kissé bűntudatom van miattuk egyébként... Mármint, hogy mennyi energia kell egy kliphez, egy albumhoz, de egy fellépéshez vagy egy sima interjúhoz is! És konkrétan egy szabad napjuk sincsen... Nem tudok mit mondani, egyszerűen sajnálom őket, és én nem hiszem, hogy ezt ők 100%-ig élvezik.
2015. ápr. 10. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom olvasod-e de legalább tiszta vizet öntünk a pohárba. Az SM. egy nagy cég mimt tudjuk telis-tele rosszabbnál rosszabb dolgokkal. Ha vesszük a TVXQ botrányát (3 tag kilépett és új vállalatnál folytatjak JYJ néven de koreában EGYETLEN EGY (!!!) tv műsorban sem szerepelhetnek mert az SM keze benne van a dologban (ha jobban érdekel valakit írjon rám és elmagyarázom)), vagy az EXO-s botrányokat, F(x) es malőrt ja, és még van egy kis SNSD bajunk is.EXOból 3tagvált ki (mindegyikük kínai volt jegyzem meg), SNSDből "kilépett" (igazából kirakták a bandából) Jessicát, F(x) egyik tagja szünetelt de lehet hogy már ki is lépett... Ebben nem vagyok biztos. Mindegyik tag aki kilépett vagy hasonló azt mondta hogy túlhajszolták őket, nem hagytak nekik egy csepp szabad időt sem, szüleikkel ritkán találkozhattak stb. Én szeretem az SM bandáit az tény. De könyörgöm... Egy bandár tönkre tettek és én még nem olvastam mindennek utána ha nagyon keresnék szerintem még találnék olyan bandát amivek csinált valamit az SM. Persze, fényezhetjük hogy mennyire jók az idolok de ha meg nézük egy két idolnak a súlyát hogy mondjuk 58kg közben meg max. 50kgnek tűnik... Irdatlan diéta van és én az SNSD lányok csont és bőr alakjától elfog a sírhatnék. A halálom az amikor EXOnál látok hasonlót.

Megmondom őszíntén az SM egy hatalmas vállalat nagy befolyáltsággal de igazságtalan szerzősésekkel, embertelen bánásmóddal és naiv vagy énekes/rapper/táncos emberekkel. Jól csinálják amit először nekem is színpatikus volt. Aztán az ember beleássa magát és meggyűlöli. Én velem és ismerőseimmel is ez volt. Remélem érted és ha kérdésed van mert nem voltam érrhető akkor írj rám nyugodtan privben vagy valami <3

2017. febr. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!