Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Milyen gitárt...

Gitárosok! Milyen gitárt vegyek, milyenen érdemes tanulnom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni gitározni, csak hát eléggé tudatlan vagyok a gitárok terén. Nem nagyon érdekelt eddig a téma, tehát az összes tudásom annyi, hogy vannak a gitáron húrok, meg van klasszikus, elektromos meg elektroakusztikus gitár. Komolyan gitároznék, főleg rockot szeretnék majd játszani. Tehát: Milyen gitáron kéne tanulnom?

Mennyibe kerül egy igazán jó minőségű gitár, kell-e hozzá még valami?

Nagyjából hány év múlva tudnék normálisan gitározni?

5. éve zongorázok, nem tudom, hogy ez számít-e, amúgy 13 éves vagyok, ilyenkor még érdemes elkezdeni?

Milyen gitárt lenne érdemes venni?

Ja és ha valamit még fontosnak tartotok, légyszi írjátok le. :)



2015. ápr. 7. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress/olvass, ne kérdezz.
2015. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rock -> elektromos.

Elektromoshoz kell erősítő és kábel is,meg pengető, bár vannak, akik azonis ujjal játszanak.

A minőség elég relatív, a nagy nevű gyártók gitárjai, elég horribilis árúak, olyan 120-200 ezer magasságában kezdődnek, és határ a csillagos ég. Egy olyan gitár, ami már normális minőségi, és meg is szólal valahogy, használtan 60-70 ezer körül már elérhető, újonnan olyan 70-80k körül (ez elektromosra vonatkozik).

A normálisan megint nem túl konkrét, és nagyon attól függ, mennyit gyakorolsz.

A zongora a zeneelmélet és a ritmusérzék miatt jelent némi előnyt.

Érdemes ennyi idősen elkezdeni, nem maradtál le semmiről.

2015. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.: Köszi, sokat segítettél.

1.: Persze, mert a gyakori kérdéseken nem kérdezni szoktak.

2015. ápr. 7. 12:15
 4/5 anonim válasza:

szia!

mindenképpen klasszikuson( nylon húrja van) kezdj, mert a többinek fém húrja van ami még a napi 3 óra nylon húros gitáron játszás után is kissé fájdalmas volt amikor váltottam ( előtte már 3 évet gitároztam).

Nekem az első gitárom egy 30 000 ft os Ibanez. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Ha zeneiskolában tanulsz kelleni fog lábtámasz is ill kottatartó se rosz ha van.

Én 5 éve tanulok gitáron és most a templomban vezetem az ifjúsági zenekart ( én alapítottam :)

15/F

2015. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rockot játszana, akkor nem feltétlenül jó választás a nylonhúros klasszikus. Bár lehet azon is kezdeni persze, de nem arra való.

A húrnyomást meg majd megszokja.

Érdemes tudni, hogy a klasszikusnak általában szélesebb és vaskosabb a nyaka, ami például kisebb kezűeknek kifejezetten kényelmetlen, míg a vékonyabb és keskenyebb nyakú félmhúroson jobban le tudják fogni.


Ha a kérdező tényleg nagyon rockot játszana, akkor kezdheti mindjárt elektromossal is, persze ahhoz kell még erősítő, kábel...

A zongoratudás előny, mert legalább zenei alapokkal tisztában van és feltehetően a hallása és ritmusérzéke is "képzettebb", mint egy totál kezdőnek.


Akármilyen gitár is lesz, hangoló mindenképp ajánlott hozzá.

2015. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!