Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Nightwish-ba...

Szerintetek a Nightwish-ba Tarja Turunen vagy Anette Olzon volt a jobb?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom. Tarja-val ismertem meg a zenekart (ezért talán hozzá jobban kötődöm), de Anette sem rossz, sőt jó :)
2015. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mind a három énekesnő tökéletes, mert mindegyik valami mást adott az együttesnek.

Tarjával túl egyhangúvá vált volna, mert csak fejhangos énekes, és Tuomas már nem tudott volna neki több dalt írni, csak abban a stílusban, ami viszont már kezdett eléggé egyhangú lenni. viszont valami olyat adott a világnak, ami addig nem volt. operával kevert metált.

Anette a popos hangzású hangjával valami újat hozott, és Tuomas tudott alkotni valami más stílusban, mert tudott játszani a hangjával. sokkal színesebb a hangszíne mint Tarjáé, hátrány viszont, hogy nem igazán képes a magasabb hangok kiéneklésére. Anette inkább egy mezzoszoprán, aki a közepes tartományban képes a legjobbat kihozni a hangjából.

Florral viszont tényleg úgy játszik, ahogy akar, mivel egyaránt képes torok és fejhangos éneklésre. magyarul ő az az énekesnő, aki ugyanolyan jól elénekli Tarja dalait, mint Anettét. Floor hangterjedelme igen tág. nem okoz neki problémát sem a mélyebb, sem pedig a magasabb hangtartomány.

ha képes rá, hogy elfogadja azt, hogy itt nem ő a főnök, hanem Tuomas, akkor akár a végleges énekese is lehet a Nightwishnek.

2015. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Tarja egy képzett énekesnő, szép operás hangfekvéssel (és nem azzal a tucat operaénekes hanggal), fülnek kellemes hanggal. Lehet a vége felé már kissé nagy volt az arca, ami sok emberrel megesik ha felkapja a hírnév. Csak ezt nem mindenhol tolerálják, pláne ha kellemetlen viselkedéssel társul. De egyébként ha választani kell, rá szavazok, Tarja nélkül a Nightwish nem biztos hogy ott tartana most, ahol. Pont azért, mert ő nem az a tucat énekesnő volt. Az egy dolog ha vkinek szép hangja van, de az önmagában nem elég.

Anette meg nem a hangja miatt került a Nightwishbe, hanem mert a menedzsment úgy gondolta egy s3ggrázós poprib4nc jót tenne a zenekar hírnevének, ami be is jött. A hangja szűk határok között mozog, de felvételkor elsősorban a megjelenés, mint az énektehetség volt a mérvadó. (Az már más dolog h a metálközönség jó része ezt nem díjazta.) Meg az is az igazsághoz tartozik, h ő csak a pénz miatt jelentkezett az "állásra", mielőtt egy ismerőse nem ajánlotta h próbálkozzon a Nightwishnél, sose hallott róluk, nem is mozgott ezen a téren, ha belenézel a blogjába egyből lejön, h ennek a nőnek a fő érdeklődési köre a divat, divat és divat, nem pedig a zene. Most éppen Pink frizurája van és Lady Gagás divatkorszakát éli. Úgy tűnik nem csak Magyarországon vannak ilyen ostoba magamutogató tehetségtelen divatcelebek.

2015. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 DeathLady válasza:
Tarja Turunen jobb volt
2015. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DeathLady válasza:
*Tarja-nak jó hangja van de Floornak jobb
2015. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
jajj de unalmas már.A youtube videók alatt se lehet mást olvasni csak azt hogy melyik énekesnő mennyire rossz.Teljesen tudatosan választották Tarja után Anette-t.Kellett az új stílus,egy együttes sem tud változtatás nélkül évtizedekig a topon maradni.Ha emiatt megbotránkoznak is a rajongók legalább beszélnek róluk,és akik kíváncsiak úgyis elmennek a koncertjükre tök mindegy ki énekel.És igen én is Tarja hangjával szoktam meg a Nemo-t,Anetté-vel meg az Amaranth-ot,mégis rohadtul tetszik mindkettő.Floor is nagyon jó,ő tényleg uralja a színpadot.De mégsem a pozitívumot nézi senki sem csak fikázza Tarja állítólagos beképzeltségét vagy Anett színpadi esetlenségét.Nem mindegy nektek b*zdki?tedd a fejedre a fülest és hallgasd a számokat amiket úgy szeretünk tőlünk ahogy vannak.Koncerten vagy stúdióverzióban,hamisan vagy nem ,azok akkor is ők.Nekem meg az új csaj nem szimpatikus,de lehet csak azért mert mindenki isteníti meg körbeugrálja.De amihez a Nightwish a nevét adja az sz*r nem lehet és ez biztos.Továbbra is szeretni fogom őket mindegy ki énekel.
2016. jan. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hallottátok, Anette-t leütötte egy nő és kirabolta. (Miért van olyan érzésem, hogy nem svéd volt az elkövető?)
2016. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom, természetesen Tarja a jobb, minden értelemben. Ő legalább készíti az albumait, turnézik, vagyis rég túltette magát a Nightwishon.

Ellentétben ezzel az Olzonnal, még mindig a sárdobálás a kedvenc időtöltése. Most is trollkodik a blogján ezerrel. Nem csoda hogy menesztették, amilyen kinyilvánulásai vannak a kommentjeiben, képzelem nem lehetett könnyű eset emberileg sem.


"Számomra ez volt az egyik legnehezebb dolog turné közben. Ki nem állhattam az unalmas semmittevéseket. Egész nap vagy csak üldögéltünk a buszban, vagy csak feküdtünk a buszban, hogy játszhassunk másfél órát. Nem lustaságra születtem, nem illik hozzám."

Magyarul mindenki rajta kívül egy lusta disznó volt a buszon, mert vagy csak ültek, vagy csak aludtak a többiek.


"A számok magukért beszélnek. Mit szóltok a (ezen klipek) nézettséghez velem a Nightwishben? Az ÖSSZES daluk közül még mindig ezek a legnézettebbek. =) Büszke vagyok és köszönöm minden ottani rajongómnak. Szeretlek mindnyájatokat!"


Sole said...

You have a lot of resentment....You should do therapy to overcome your problems.

18 April 2016 at 17:49


Blogger Anette Olzon said...

Sole: I don't have any resentment and I believe its YOU and other so called fans that need therapy, my dear. Take care!

18 April 2016 at 18:03

2016. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mindhárom énekesnő kiváló a maga nemében.


Tarja hangja jellegzetes, ám behatárolta a Nightwish hangzásvilágát is. Viszont tény, hogy a direkt módon rá íródott dalok nagy részét ő tudta legjobban elénekelni.


Én az Anette-érában ismertem meg a zenekart, így számomra ő marad a Nightwish hangja, bárki is legyen az aktuális frontasszony. Az ő érkezésével Tuomas előtt új lehetőségek nyíltak meg, ezt ki is használta a dalszerzésben. Teljesen más az orgánuma, mint a Tarjáé, vele a zenekar ki tudott mozdulni az egysíkúságból. Hiába érkezett a popzene világából (és távozott is vissza oda), az én szememben a Nightwish vele volt az igazi, de az elfogultságomat már megmagyaráztam.


Floor pedig egy igazi metal dívaként toppant be a finnekhez az After Forevernek köszönhetően. Talán az ő hangja a legváltozatosabb, Tarja és Anette dalait is ki tudja énekelni, a színpadon pedig vele az eddigi leghitelesebb az összkép. Ha nem küldik el a terhessége alatt és még azt is képes elfogadni, hogy ő itt csak "sokadhegedűs", akkor egyértelmű, hogy hosszú távú sikeres megoldást IS nyújthat.

2016. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!