Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, ti mit gyakoroltok,...

Gitárosok, ti mit gyakoroltok, hogyan tanultok otthon?

Figyelt kérdés

nem tudom mit gyakoroljak..skálázzak órákig?

metált,rockot,bluest... akármit játszanék, de semmit nem tudok, nem tudom mit kéne gyakorolni hozzá


2015. ápr. 24. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom a bikinitől a közeli helyekent gitártabbal. Ezt tanultam meg legelőször. Előtte nem gyakoroltam semmit.
2015. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolj pentaton skálákat(5),modális skálákat(7),3 oktávos skálákat is.Ezeket oda-vissza,aztán 1.hang 3.hang 2.hang 4.hang 3-5 és így sorba kettőt előre egyet vissza.

Ezek elkerülhetetlenek.Segítenek a gyorsabb,pontosabb játékban és improvizációhoz is segítenek.Gyakorolj ki pl egy adott dallamot,hogy egyre gyorsabban pengeted.


Gyakorolj dalokat,de mindig olyan tempóban,ahogy tényleg megy hiba nélkül,aztán lehet gyorsítani fokozatosan.


Van egy lick library nevű dolog,akik csomó gitár leckét csinálnak minden stílusban,érdemes utána nézni.

2015. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy vegyél gitáriskolát, például a Nagy-Mosóczit, az ötrészes és elég olcsók a részei. Vannak benne hasznos ujjgyakorlatok, tanácsok, kotta a gyakorláshoz, mert az sem árt és az egyszerűtől halad a bonyolultabb felé.

Én mindig úgy kezdem, hogy eljátszok néhány gyakorlatot, amiket már fejből tudok, de próbálok kottát is olvasni, futamokat, ritmusokat játszom. Aztán felidézek néhány dalt, hogy ne felejtsem el az akkordokat, sokszor teljes darabot is szoktam és a végén van néhány olyan karaoke jellegű dal, aminek csak a kísérete van meg és rá szoktam játszani, de nem csak a dal szólóját, hanem imprót is és visszahallgatom, megnézem, mennyire jó, vagy pontos.

Aztán a neten van egy csomó minden, gyakran nézem azokat is és tanulok onnan, ha kedvem van.

2015. ápr. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

eddig skálákat tanulgattam a gitariskola.hu oldalról, +1-2 dalt... egy ideig a neoklasszikus metál érdekelt, de ahhoz nagy tudás kell, és annyi akaraterőm és időm nincs rá, most főleg Hendrixet és egyéb hozzá hasonlót akarok játszani:) szoktam alap akkordokat gyakorolgatni, hogy gyorsabban menjen, egy kicsit skálázok, és dalokat próbálgatok...

ennyi elég szerintetek? napi 1-2 órát tudok gyakorolni, nyáron 1hónapom szabad lesz, akkor majd biztos fogok többet is:)

és köszi a segitséget:)

2015. ápr. 28. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!