Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Falra hangfogó anyag miből?

Falra hangfogó anyag miből?

Figyelt kérdés

Alakítgatok itthon egy kisebb stúdiót magamnak, hobbi célokra, de iszonyatosan visszhangos a szobám. Sikerült olyan helyre születnem, ahol szinte lehetetlen hangfogó szivacsot találni, vagy ha mégis van, akkor az kegyetlenül drága, én meg jelenleg sajna eléggé alacsony büdzsén vagyok :\

A helyzet az, hogy vannak itthon vékony sztiropor lapjaim, azok fognának valamit? Illetve 1-2 helyen láttam még olyat, hogy tojástartókat szögeltek falra, az milyen? Esetleg a 2 kombinálva?

Remélem akad itt valaki, aki ért az akusztikához, én éppen hogy majmolom a dolgot :)

A basszuscsapdát már megtudtam oldani egyszerű szivacsokkal, nem profi, de jobb, mint ha nem lenne. :)



2015. máj. 8. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]



Én meg azon gondolkodom ezt hogyan csinálják mert nagyon drága, 1m*1m lap 8eft



A szivacs hogyan készül? Kiöntik a piramis mintát, vagy vágják valahogy?

2015. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a rádióban is ilyet használnak.


[link]


Akkor gondolom ez profi cucc lehet meg hangstúdióban is.


A szivacs önmagában filléres dolog, érthetetlen miért ilyen drága.

2015. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üres papír tojástartó dobozok? ;)
2015. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1# Igen, ez speciális hangfogó szivacs, ezt használják igazából stúdiókban, és pont ezért nem veszek, mert kegyetlenül drága :) itt 5 euró egy 30*60-as lap, és az 30mm vastag, és mindenhol minimum 40mm vastagságút ajánlanak, szóval nem is lenne ideális...

3# valószínűleg az lesz a vége... Összeragasztottam pár sztiropor lapot, így most van 3 darab 40mm vastag lapom, de így is kevés... Szóval gyanús a tojástartós megoldás, de azt hogyan tudom beszerezni? Bemegyek a boltba, és kunyerálok X darab tojástartó tálcát?

2015. máj. 8. 12:11
 5/5 Horvah Gee válasza:

Nos a következőt kell tenned ,hogyha stúdiót akarsz kiépíteni és nem akarsz otthagyni milliókat a boltba/Webáruházba.Nagyon olcsón be lehet szerezni kőzet gyapotot...Ebből kiraksz egy réteget és egy fakeretre kifeszített textil segítségével elfeded (ezt a kinézet miatt)A tojástálca pedig annyit ér mint a semmi..Egy kívülálló embernek stdió érzetet kelt és csupán ennyi..Ez olyan mintha egy 2mm es papír darabot föltennél a falra..Visszatérve a témára ha ez a kőzet gyapotos megoldás megvan,Akkor nincs más hátra mint az előre .Azt tudni kell hogy egy stúdiót viszont nem lehet kialakítani otthoni cuccokból!!Valamennyi pénzt szánni kell a tecknikai dolgokra..Kell egy mikrofon ami középkategóriás..Illetve egy külső hangkártya és végül de nem utolsó sorban egy jó program és egy közép kategóriás gép.Ezek mellett két aktív hangfal amik 90 fokot zárnak az ülőpozíció felé így megfelelő hangzást biztosít..Hogyha ezek megvannak..Magyarul a teckhnikai cuccok..És a kőzetgyapotos falad is megvan..Akkor elég lesz 2 Db szivacs a mikrofon mögé a falra A hang vissza verődés miatt..Illetve ha tökéletesen akarsz lenni akkor egy Izolációt is beszerezhetsz és ez alá főlé mögé szivacsot ami ugy összesen 3 Db Másra nincs szükséged..Későbbiekben Érdemes beszerezni egy keverőpultot is ami komplett..

Hangkártya: [link]

Izoláció: [link]

Ezt egy egyszerű mikrofon állványra felszerelheted.A tartozékaival.

Mikrofon: [link]


Összesen magyarán mondva kb.100-150 ezerből meglehet csinálni a stúdiódat úgyhogy az visszajön a vevőktől ha jól csinállod.Kihagytam hogy az ablakot ajtót és a többi nyilászárót is megfelelően lekell szigetelni.Örültem .Remélem,hogy tudtam segíteni.

2016. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!