Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Őrjárat nevű zenekarról...

Az Őrjárat nevű zenekarról valaki valamit mi van velük?

Figyelt kérdés

1998-ban megvásároltam én is a szemben a gonosszal cimű albumukat ami véleményem szerint kiváló mind zeneileg mind pedig szövegileg egyaránt!

A zenekarról abban az időben turnéztak Pesten néha de mostanában az elmúlt jópár évben azóta nem hallottam semmit, tud valaki valamit velük kapcsolatban?



#album #skinhead #Őrjárat #szemben a gonosszal
2015. máj. 22. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel túl nagy sikereket nem értek el az akkoriban újszerű kemény zenéjükkel feloszlottak. Az énekes egy black metal bandában folytatta zenei pályafutását. A többi tagról nem tudok semmit.
2015. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Nagy kár, pedig nekem megvolt eredetiben az albumuk a "Szemben a gonosszal" szerintem több számuk is kiváló az albumról az egyik legsikeresebb skinhead zenekarnak tartottam őket

A zeneszövegileg több dalukban egyszerűen zseniális volt (ilyen jó dalszövege még az Új Hajnalnak se volt pedig azt is szerettem) és a számok hanszerelése is tetszett (kissé black metálos volt)

Sajnálom, hogy feloszlottak de hátha egyszer még összeállnak :)


De másik példának itt van a Vérszerződés aminek a régi albumjai milyen jók voltak szintén de most jelenleg HC stilusban játszanak ami egyszerűen borzalmas, semmi köze a skinhead stilushoz

2015. júl. 26. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha annyira ragaszkodunk a skinhead stílushoz, akkor az Őrjáratnak sincs zeneileg köze hozzá.

Ha az Őrjárat tetszett, akkor szerintem az Út és Cél is tetszene, nagyjából egy időben játszottak, hasonló stílusban, egy demó maradt utánuk és pár válogatáson szerepeltek.

2015. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint az egészséges fejbőr, az Új Hajnal és a Vérszerződés mellett az egyik legjobb skinhead zenekar volt


Kapaszkodj: megvettem az Út és Cél kazettát anno szintén, volt rajta kábé 4 trekk.

Furcsállottam is a rövid kazettát de a boltban nem tudtam belehallgatni

Otthon beraktam, valami érhetetlen hörgés volt az egész,kábé egy mondatot értettem az egészből ("Waffen SS árjánk védelme újraéled dicsőség szelleme")


Az egyik volt skinhead spanom még évekig felhozta a daljaikat és jókat röhögtünk rajta sajnos elég trére sikeredett az albumuk


Hallgasd meg az Őrjáratot, kitűnő dalszövegeik vannak én sajnálom, hogy feloszlottak

2015. aug. 7. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerem az Őrjáratot, voltam is pár koncertjükön és még DVD/VHS felvételem is van tőlük.
2015. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én nem voltam koncerten soha mivel abban az időben csak Budapesten tartottak koncerteket és ha fel is mentünk pestre annak más okai voltak nem bulizni (bár nem is értem miért is nem mentünk fel annak idején)

Örólök, hogy más is értékeli a zenekart, mondom mind zeneileh mind szövegileg kiváló a Szemben a gonosszal albumuk

2015. aug. 8. 19:19
 7/7 A kérdező kommentje:
ha van dvd felvételed koncertről azt felrakhatnád valahová a netre megnézni vagy letölteni ha publikus persze :)
2015. aug. 8. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!