Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A svédek hogyhogy ilyen...

A svédek hogyhogy ilyen tehetséges előadókat küldenek mindig az Eurovízióra?

Figyelt kérdés
A verseny egyik legsikeresebb országa, szerintem messze kitűnnek a többiek közül, a legtöbbször sokkal normálisabb, színvonalasabb produkcióval neveznek, mint a többi ország. A nemzeti válogatójukon (Melodifestivalen) gyakorlatilag az összes versenyző tehetségesebb, mint magán az Eurovízión a fellépők.

2015. máj. 23. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az ez évi svéd dal nem tetszik
2015. máj. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kini :)) ***** válasza:
68%
Nekem sem tetszett az idei :/
2015. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

mivel nem ismerem a svéd popszakmát, így nehéz véleményt formálni róluk.

talán azt könnyebb megfogalmazni, hogy mi mit csinálunk rosszul. egyrészt az alapanyagképzés is nagyon alacsony színvonalon van. régen, kb. ebben a 2007-2008 magasságában még egy tehetségkutató úgy ért is valamit. felkészítést kaptak, és nem mankót. nem véletlen az, hogy sok megasztáros versenyző közül még mindig a zenei életben tevékenykednek. ezzel szemben manapság már itt is beütött a divat másolása, majmolása, nem a tehetségek útját egyengetik egy műsorban, hanem áterőszakolják a legeladhatóbbnak tűnő versenyzőket. nyilván ezek mutogatni falunapon kispénzért nagyon jók, de egy ilyen versenyre elég kevésnek bizonyulnának.

ezután jön a mi válogatónk, ahol összeeresztik a sok tehetségkutatóst, az olyan régi, saját lábon álló embereket, mint Tóth Vera elküldik a p_csába elég durván(volt ugye ez a sértegetős dolog...), kilökdösik a normálisabb zenekarokat, és a hírnévre fókuszálnak. mi jut eszükbe boggie-ról. a parfümmel mekkora nemzetközi sikert elért...és ennyi. itt sem a legjobb embert akarták választani, csak a legnagyobb hírnévvel rendelkezőt.


a mostani svéd versenyző is egy 2005-ös tehetségkutatós, nyilván ezért ő is megküzdött saját erőből azért, hogy elismert legyen. nyilván a válogatójukon is inkább megpróbálják maximalizálni a tehetséget, többszörös győztesként meg amúgy is van ebben tapasztalatuk, mi kell úgymond a nézőknek és emellett nyitott szemmel is járnak, keresik, és megpróbálják kielégíteni a nemzetközi igényeket is.


talán ez a mi zeneiparunk legnagyobb hiányossága. a legtöbb hasonló kategóriájú zenészünknek meg sem fordul a fejében(vagy épp a menedzsmentjüknek a fejében) az, hogy akár lehetne nemzetközi karrier felé nyitni, mert az sok pénz, sok munka stb.

sok olyan alternatív magyar csapatot tudnék mondani, aki ezt a lécet már rég megugrotta, csak a kutya nem foglalkozik velük, mert még nem indultak el az xfaktorban...ilyen színvonal mellett meg nyilván nekik lenne sértés vagy visszalépés, ha ezt tennék...:D

2015. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert tehetségesek!
2015. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
66%
Hát, nem tudom, szerintem egyáltalán nem volt nagy szám a svéd előadó meg a szám sem, nekem abszolút nem tetszett, semmi nem volt benne, ami megfogja az embert. Nem értem, hogy nyerhette meg pont ő a versenyt, én még az első ötbe se tettem volna be, nemhogy első helyre. Véleményem szerint az olaszok messze jobbak voltak nála, szerintem ők érdemelték volna az első helyet. Nekem még tetszettek nagyon az angolok is.
2015. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
mert a svédek adnak a minőségre és feltehetőleg náluk a zsűri nem Rúzsa szerblotyó Magdikákból meg Rákay nemértekhozzá Filipekből áll hanem tényleg hozzáértő emberekből
2015. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Ők valahogy jól meglovagolják az éppen aktuális divatot. Mi is próbálkozunk ilyesmivel, csak mi saját magunknak csináljuk. Északon hajlandóak idő és pénzt fektetni abba h legyen egy világ vagy legalább is Európa szerte sikeres előadójuk. Mi meg...az "énekeseink" angolul sem hajlandóak megtanulni mert az idő, a managerek meg nem akarnak se időt, se pénzt fektetni abba, hogy olyan dalok íródjanak, amik megállják külföldön a helyüket. De ez több más országra is igaz ami Magyarországra. Svédek mindig élen jártak Európában a zene iparban. Legyen az pop, vagy metál zene.
2015. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
A svédek simán tehetségesek. Amùgy meg mindenkinek más tetszik. Szerintem sem volt valami extra. Én pl az olasz daltòl kimondottan rosszul voltam. Nekem az osztrák tetszett, de ùgy tünik másnak nem, mert nem kapott pontot. Ja meg a dán is, de ök be sem jutottak.
2015. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Tény, hogy évről évre nagyon jó dalokat küldenek, melynek a Melodifestivalen nevű dalválasztó show-juk tudható be, hiszen Európa legnagyobb dalválasztója az összes ország között. De nekem az idei Svéd nem tetszett.. ellenben a tavalyival.:D
2015. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: az osztrák dal nekem is nagyon tetszett:D
2015. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!